EVVO

Akce EVVO

V měsíci červnu proběhly dvě akce zaměřené na environmentální výchovu - exkurze do Prusin a soutěžní den v Ekoškole v Sokolově.

1. června  vyrazil Ekotým na exkurzi do terénní stanice střediska ekologické výchovy v Prusinách u Plzně. Využili jsme našeho členství v programu Ekoškola ( získali příspěvek na dopravu ) a zopakovali si vše, co tento program obsahuje. Naším hlavním úkolem bylo utužit náš Ekotým, který se od loňského roku velmi obměnil a omladil. Celý program vedla nová krajská koordinátorka Ekoškoly ing. Lenka Žaitlíková, díky niž si děti osvěžily znalosti a zahrály několik her. Nakonec jsme obhlédli místní zvěřinec.

12.června se vydala výprava z naší školy do spřátelené Základní školy Běžecká v Sokolově. Na pozvání zdejší koordinátorky EVVO Mgr. Moniky Horárové vyrazily naše dvě třídy( 4. a 5. ) na návštěvu. Nejprve jsme si prohlédli jejich krásně vybavenou školu, družinu a dvě úžasné tělocvičny. Potom se naši i sokolovští žáci společně rozdělili do skupin a začali soutěžit v otázkách třídění odpadů. Dvě nejlepší skupiny čekal závěrečný rozstřel v AZ-kvizu. Vítězná skupina obdržela drobné ceny. Nakonec jsme si všichni opekli buřty na školní zahradě. Jako dárek jsme si přivezli vermikompostér, který od září začne likvidovat náš bioodpad.  Příští rok přijedou žáci ze Sokolova na oplátku k nám.

Mgr. Alena Jelínková

Datum vložení: 29. 6. 2012 0:00
Datum poslední aktualizace: 29. 6. 2012 0:00

Svátek má Valérie

• Mezinárodní den ochrany památek a historických sídel

Zítra má svátek Rostislav

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Ženská chuť, panská láska a dubnové počasí vždy nestálé bývá.

dnes, čtvrtek 18. 4. 2024
déšť se sněhem, slabý severozápadní vítr
vítrSZ, 3.9m/s
sněžení2.28mm