2. třída - KOŤATA

12. třída - KOŤATA

Třída Koťat je v hlavní budově MŠ, v prvním poschodí. Třída je dostatečně prostorná pro hry dětí, relaxaci, pro pracovní a výtvarné činnosti. Jídelna a umývárna se nachází na stejném patře. Šatna je v přízemí.

Působí zde dvě kvalifikované učitelky a jedna asistentka pedagoga.

Hravou2 formou rozvíjíme všestranně dětskou osobnost, podporujeme dětská přátelství, vytváříme pohodové prostředí. Důležitá je pro nás volná hra, která je v tomto věku hlavním prostředkem učení a zároveň i ovlivňuje chování dětí.  Děti potřebují mít dostatek času na snění a objevování světa po svém a to jim umožňujeme. Snažíme se vytvářet prostředí duševní pohody  pro všechny zúčastněné. Spokojená učitelka-spokojené dítě-spokojená rodina. Ke každému přistupujeme individuálně, respektujeme možnosti a dovednosti každého dítěte.

Věnujeme se logopedické prevenci z důvodu častých logopedických vad. Vedeme děti k zdravému životnímu stylu- tj. zdravá strava, dostatek ovoce, zeleniny, dodržování pitného režimu-děti si samy volí zda chtějí čaj či vodu, rozvíjíme jejich základní pohybové dovednosti a pozitivní vztah ke sportu a to pravidelným cvičením pohybem na čerstvém vzduchu, procházkami a samozřejmě volnou hrou na zahradě, v parku, v lese atd.

3Děti se rozvíjí ve všech oblastech-kognitivní, sluchová, motorická, zraková, sociální formou her, čtení, pracovních listů, naučných videí, kulturních akcí, názorných ukázek. Při seznamování s okolním světem se snažíme aktivovat všechny smysly, experimentovat, využívat metodu prožitkového učení. Máme zde nastavena pravidla, která všichni respektujeme a snažíme se je dodržovat.

Naše třída je vybavena vším potřebným - velký výběr hraček, relaxační polštáře, pytle, didaktické pomůcky, výtvarný a pracovní materiál, pomůcky k různým pohybovým hrám a cvičení, televize, PC-využíváme především k učení ( naučná videa, vyprávění, písničky).

Děti se zde cítí bezpečně a spokojeně, školku navštěvují rády a i spolupráce s rodiči je na výborné úrovni.

NAŠE MOTTO

Máš rád, má rád, máme se rádi

my jsme totiž kamarádi,

parta co za jeden provaz táhne,

a když se loď v bouři nahne,

společně to ustojíme,

jeden na druhém závisíme.

Svátek má Josef

• Mezinárodní den invalidů

Zítra má svátek Světlana

• Světový den frankofonie
  • Světový den divadla pro děti a mládež

Březnové slunce má krátké ruce.

Svatý Josef sklání bradu, pluje zima dolů s vodou.

slabý déšť, slabý severní vítr
vítrS, 4.17m/s