Potřebuji pomoc

Vážení rodiče, osoby zodpovědné za výchovu,

na této stránce můžete najít "první pomoc", pkud se dostanete do problémů souvisejících s docházkou Vašich dětí do naší mateřské školy.

Nejdůležitější zásadou je, že problémy je třeba řešit, neboť platí: "Sdílená starost je poloviční starost".

Proto v případě problémů mluvte s učitelkami/učiteli, případně asistentkami/asistenty, které mají Vaše dítě ve třídě. Ti nejlépe ví, co se děje, nejlépe znají Vaše dítě, případně i Vás. Pokud se nedokážete domluvit s nimi, případně, pokud daná záležitost není v jejich kompetenci, obracejte se na zástupkyni ředitele pro MŠ nejlépe osobně, případně telefonicky (731 151 663) nebo e-mailem (gmigr@zsplesna.cz). Pokud budete s pomocí nebo postupem řešení problémů nespokojeni, obraťte se na ředitele školy. Věřím, že společným úsilím a vstřícností se podaří najít pro Vás pomoc, případně vyřešit vzniklé problémy. Kontakty na pracovnice MŠ naleznete >>ZDE<<.

Jaké problémy Vás mohou často tížit?

• Zákonní zástupci nemají dostatek prostředků na vybavení dítěte do MŠ (náhradní oblečení apod.)
  • Zákonní zástupci nerozumí nastaveným pravidlům, důležitosti pravidelné docházky dítěte do MŠ, nutnosti platit za stravné a školkovné, nutnosti omlouvat nepřítomnost dítěte.
  • Zákonní zástupci nemají prostředky na placení stravného.
  • Zákonní zástupci často nevědí, že mohou žádat o osvobození od úplaty za předškolní vzdělávání (tzv. školkovné).

Od úplaty za vzdělávání je osvobozen/a:

a) zákonný zástupce dítěte, který pobírá opakující se dávku pomoci v hmotné nouzi,

b) zákonný zástupce nezaopatřeného dítěte, pokud tomuto dítěti náleží zvýšení příspěvku na péči,

c) rodič, kterému náleží zvýšení příspěvku na péči z důvodu péče o nezaopatřené dítě, nebo

d) fyzická osoba, která o dítě osobně pečuje a z důvodu péče o toto dítě pobírá dávky pěstounské péče, pokud tuto skutečnost prokáže řediteli mateřské školy.

Pro osvobození od úplaty je třeba dodat potvrzení Úřadu práce o skutečnosti, že je rodič v hmotné nouzi.

Naše MŠ i v dalších specifických případech odpouští nebo snižuje úplatu za předškolní stravování - více ve školním řádu MŠ nebo u zástupkyně ředitele pro MŠ.

Svátek má Jaroslav

• Světový den grafiky

Zítra má svátek Vlastislav

• Mezinárodní den smutku
  • Mezinárodní den pro bezpečnost a zdraví při práci

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

dnes, sobota 27. 4. 2024
jasno 17 °C 3 °C