Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

3. třída - DRÁČCI

13. třída -  DRÁČCI

Třída Dráčků je umístěna v zrekonstruované části základní školy. Skládá se z herny, velké šatny a umývárny a samostatné ložnice, která je během dne využívána také k různým hrám nebo práci s interaktivní tabulí. Součástí je i kabinet, který slouží k uložení různých pomůcek a kde se nachází zázemí pro učitelky. Všechny prostory jsou vybaveny vhodným, estetickým a funkčním nábytkem a zařízením. Děti mají ke všem činnostem dostatek hraček,2 didaktických pomůcek, knih, výtvarného materiálu a sportovního náčiní.

To, že se třída nachází přímo v areálu školy, dává dětem možnost seznámit se s tímto školním prostředím a využívat jej: děti se stravují ve školní jídelně, k dispozici mají počítačovou učebnu, pohybové aktivity realizují v tělocvičně a na sportovním hřišti za školou.

3Ve třídě Dráčků působí dvě kvalifikované učitelky a jedna asistentka pedagoga. Dětem je nabízeno prožitkové učení a hry s důrazem na rozvoj fantazie, tvořivosti, estetického cítění a vztahu k přírodě a k lidem. Do programu je začleněna výtvarná a pracovní činnost, která je vhodným doplňkem pro rozvoj motoriky. Děti se učí řešit problémy ve skupině,4 rozvíjí se kolektivní chápání, schopnost spolupráce. Výchovně vzdělávací činnosti jsou zaměřeny na bezproblémový vstup dětí do 1. ročníku základní školy, aby psychosomatický a sociální vývoj dosáhl školní zralosti.

Svátek má Luboš

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Pojďte se vykoupat do řeky

Zítra má svátek Martina

Když dne ubývá, horka přibývá.

Deštivé léto horší podzimku.

dnes, úterý 16. 7. 2024
déšť 24 °C 16 °C