Webové stránky se upravují.

Rozvoj klíčových kompetencí dětí a žáků, zajištění konektivity a bezbariérovosti ZŠMŠ Plesná, p. o.

1

Projekt „Rozvoj klíčových kompetencí dětí a žáků, zajištění odpovídající konektivity a bezbariérovosti ZŠMŠ Plesná, p. o.“

Registrační číslo projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_063/0003962

Hlavním cílem realizace projektu je prostřednictvím stavebních úprav a investice do moderního vybavení odborných učeben zlepšit kvalitu formálního vzdělávání s důrazem na rozvoj klíčových kompetencí a tím zvýšit reálnou budoucí uplatnitelnost žáků na trhu práce.

Cílem projektu je také zajistit kvalitní, moderní a bezpečné připojení ke službám veřejného internetu, kvalitní řešení vnitřní konektivity včetně bezdrátové sítě, při současném důrazu na řešení bezpečnosti celé sítě.

Dalším cílem projektu je přispět k rovnému přístupu ke vzdělávání, především s ohledem na děti ze sociálně a kulturně znevýhodněných rodin a děti se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP), kdy vzdělávací zařízení bude uzpůsobeno pro inkluzi osob, a tím budou vytvořeny předpoklady pro jejich zapojení do vzdělávacího procesu a rozvoj jejich klíčových schopností. Cíle bude dosaženo především investicí do stavebních úprav spojených se zajištěním bezbariérovosti zařízení.

Výstupem projektu je:

• Jazyková učebna - pro výuku anglického a německého jazyka, doplňkově informatiky,
  • Učebna přírodopisu - pro výuku přírodních věd (přírodopis, praktika z přírodních věd, prvouka, přírodověda, fyzika a chemie),
  • Učebna matematiky - pro výuku matematiky,
  • Multimediální učebna přírodních věd - pro výuku přírodních věd (přírodopis, zeměpis, fyzika a chemie),
  • Žákovské dílny - pro výuku pracovní výchovy.

Dalším výsledkem projektu bude zajištění vnitřní konektivity školy a připojení k internetu, zajištění bezbariérovosti budovy základní školy, součástí projektu budou také úpravy venkovního prostranství, zeleň.

Rozpočet projektu je 11,8 mil. Kč, z toho dotace činí 10,6 mil. Kč.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií. Struktura financování je 85% z Evropské unie, 5% ze státního rozpočtu ČR, 10% z rozpočtu žadatele/příjemce dotace.

1

Svátek má Vanda

Zítra má svátek Veronika

Když větrové na konec února uhodí, moc obilí se na poli neurodí.

Na svatou Dorotu odmeť sníh od plotu.

dnes, pondělí 6. 2. 2023
oblačno 0 °C -7 °C