Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Rozvoj klíčových kompetencí dětí a žáků, zajištění konektivity a bezbariérovosti ZŠMŠ Plesná, p. o.

1

Projekt „Rozvoj klíčových kompetencí dětí a žáků, zajištění odpovídající konektivity a bezbariérovosti ZŠMŠ Plesná, p. o.“

Registrační číslo projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_063/0003962

Hlavním cílem realizace projektu je prostřednictvím stavebních úprav a investice do moderního vybavení odborných učeben zlepšit kvalitu formálního vzdělávání s důrazem na rozvoj klíčových kompetencí a tím zvýšit reálnou budoucí uplatnitelnost žáků na trhu práce.

Cílem projektu je také zajistit kvalitní, moderní a bezpečné připojení ke službám veřejného internetu, kvalitní řešení vnitřní konektivity včetně bezdrátové sítě, při současném důrazu na řešení bezpečnosti celé sítě.

Dalším cílem projektu je přispět k rovnému přístupu ke vzdělávání, především s ohledem na děti ze sociálně a kulturně znevýhodněných rodin a děti se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP), kdy vzdělávací zařízení bude uzpůsobeno pro inkluzi osob, a tím budou vytvořeny předpoklady pro jejich zapojení do vzdělávacího procesu a rozvoj jejich klíčových schopností. Cíle bude dosaženo především investicí do stavebních úprav spojených se zajištěním bezbariérovosti zařízení.

Výstupem projektu je:

• Jazyková učebna - pro výuku anglického a německého jazyka, doplňkově informatiky,
  • Učebna přírodopisu - pro výuku přírodních věd (přírodopis, praktika z přírodních věd, prvouka, přírodověda, fyzika a chemie),
  • Učebna matematiky - pro výuku matematiky,
  • Multimediální učebna přírodních věd - pro výuku přírodních věd (přírodopis, zeměpis, fyzika a chemie),
  • Žákovské dílny - pro výuku pracovní výchovy.

Dalším výsledkem projektu bude zajištění vnitřní konektivity školy a připojení k internetu, zajištění bezbariérovosti budovy základní školy, součástí projektu budou také úpravy venkovního prostranství, zeleň.

Rozpočet projektu je 11,8 mil. Kč, z toho dotace činí 10,6 mil. Kč.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií. Struktura financování je 85% z Evropské unie, 5% ze státního rozpočtu ČR, 10% z rozpočtu žadatele/příjemce dotace.

Svátek má Kazimír

Zítra má svátek Miroslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den jódu

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Svatá Adriana nedá spáti z rána.

dnes, úterý 5. 3. 2024
slabý déšť, slabý západní vítr
vítrZ, 4m/s
srážky2.38mm