Charakteristika EVVO

Charakteristika EVVO

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta vychází z anglického termínu environmental education, kde environment znamená životní prostředí a education se chápe široce jako vzdělávání, výchova či osvěta všech typů cílových skupin, od nejmenších dětí po dospělé. Vzděláváním se rozumí zejména ovlivňování racionální stránky osobnosti. Výchovou působení na city a vůli. Osvětou se označují speciální způsoby předávání informací zejména dospělé populaci. EVVO zahrnuje činnosti a aktivity probíhající ve školách a školských zařízeních (formální vzdělávání), v rámci volnočasových aktivit (neformální vzdělávání) i v rámci neorganizovaného volného času jednotlivců (informální učení) zaměřené na oblast životního prostředí. EVVO klade důraz především na poznávání životního (přírodního i umělého) prostředí (člověka), na uvědomování si nezbytnosti zachovávání podmínek života, na poznávání vztahu člověka a životního prostředí. EVVO dále souvisí nebo se významově překrývá s pojmy environmentální výchova, ekologická výchova, vzdělávání pro udržitelný rozvoj a dalšími.

/ citováno z Metodického pokynu MŠMT k zajištění environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty /

Datum vložení: 17. 9. 2007 0:00
Datum poslední aktualizace: 17. 9. 2007 0:00

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Jiří a Marek - mrazem nás zalek.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
slabý déšť, mírný západní vítr
vítrZ, 6.13m/s