Únor ve školní družině

CO dělali žáci ve školní družině v únoru - uvidíte, pokud se podíváte na fotografie a přečtete si krátký příspěvek.

I přesto, že byl únor velmi krátký, stihli jsme plno výtvarných prací a činností. Nakreslili jsme spoustu obrázků. Začátkem měsíce jsme se věnovali zvířátkům v zimě, jejich stopám. Povídali jsme si i o domácích zvířátkách a udělali si svůj statek. Nezapomněli jsme ani na svátek sv. Valentýna. Vytvořili jsme srdíčka a svícny. Seznamovali se s tématem masopustu: vyprávěli si o tradicích na venkově, luštili kvízy a pustili si pohádku, ale především jsme si vyrobili klauny a papírové masky. První oddělení si také uspořádalo karneval.

Děti si také připomněly kouzelná slovíčka a jak je používat. Pomalu se loučíme se zimou a připravujeme se na první jarní dny. První čápi už přiletěli a my si o nich nezapomněli povědět a udělat obrázek. Užívali jsme si i školní zahradu a hřiště.

Vychovatelka Helena Salvová

Datum vložení: 6. 3. 2023 13:44
Datum poslední aktualizace: 6. 3. 2023 13:49

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

• Světový den grafiky

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

slabý déšť, slabý jihozápadní vítr