Menu

V současné době není dostupný telefon 354  596 587, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Základní škola a mateřská škola Plesná
ZŠMŠ Plesná, p.o.

Únor ve školní družině

Únor ve školní družině

CO dělali žáci ve školní družině v únoru - uvidíte, pokud se podíváte na fotografie a přečtete si krátký příspěvek.

I přesto, že byl únor velmi krátký, stihli jsme plno výtvarných prací a činností. Nakreslili jsme spoustu obrázků. Začátkem měsíce jsme se věnovali zvířátkům v zimě, jejich stopám. Povídali jsme si i o domácích zvířátkách a udělali si svůj statek. Nezapomněli jsme ani na svátek sv. Valentýna. Vytvořili jsme srdíčka a svícny. Seznamovali se s tématem masopustu: vyprávěli si o tradicích na venkově, luštili kvízy a pustili si pohádku, ale především jsme si vyrobili klauny a papírové masky. První oddělení si také uspořádalo karneval.

Děti si také připomněly kouzelná slovíčka a jak je používat. Pomalu se loučíme se zimou a připravujeme se na první jarní dny. První čápi už přiletěli a my si o nich nezapomněli povědět a udělat obrázek. Užívali jsme si i školní zahradu a hřiště.

 Vychovatelka Helena Salvová

 

Datum vložení: 6. 3. 2023 13:44
Datum poslední aktualizace: 6. 3. 2023 13:49
Autor: Správce Webu

Svátek

Svátek má Soňa

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den učitelů

Zítra má svátek Taťána

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Pranostika na akt. den

Vidíš-li v březnu žluté kvítí v přírodě, můžeš semeno spokojeně síti.

Aktuální počasí

<<
>>
dnes, úterý 28. 3. 2023
mírné sněžení 5 °C -3 °C
mírné sněžení, slabý severozápadní vítr
vítrSZ, 5.34m/s
tlak1026hPa
vlhkost41%
sněžení0.14mm

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie


nahoru