Setkání ekoškol v Plesné

Setkání Ekoškol na naší škole

123. 10. 2018 se na naší škole uskutečnilo opět po skoro pěti letech Setkání Ekoškol Karlovarského kraje. Členové našeho Ekoparlamentu se na něj velmi pečlivě připravili. Poprosili své maminky o upečení výborných bábovek, štrúdlů, rolád, pagáčků a jiných dobrot (Všem moc chutnalo, děkujeme!). Připravili si hru pro všechny ekotýmáky- návštěvníky a upravili učebnu. Krajský úřad zaplatil autobus, aby se k nám mohli všichni dostat. Je to velký problém svézt školy od Karlových Varů přes Drmoul do Hranic u Aše, aby to nezabralo půl dne.

Všechny přivítala hudební produkce našeho žáka P. J., který svým klavírním recitálem vyrazil některým zúčastněným dech. A pak už hurá do práce. Program Ekoškola čeká. Koordinátorky i členové Ekotýmů mají napilno.

V druhé části programu jsme odjeli k lesu vyzkoušet nový quest s vílou Radonkou. Potom už jen rychlé rozloučení a příště na jaře v Sokolově.

2Scházíme se takto pravidelně každého půlroku na některé za škol.  V pořadí deváté  společné setkání nám připomnělo, že vzájemná spolupráce  a sdílení svých úspěchů a problémů v programu Ekoškola nám velmi pomáhá. Nejenže se ze všech koordinátorek staly kamarádky, ale i členové našich Ekotýmů mají možnost nakouknout pod pokličku dění na jiných školách a nějaký ten příklad dobré praxe realizovat na své škole.

Mgr. Alena Jelínková

koordinátorka EVVO

Datum vložení: 1. 11. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 1. 11. 2018 0:00

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Zítra má svátek Marek

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Kolik mrazů do svatého Jiří, tolik do svatého Václava.

dnes, středa 24. 4. 2024
skoro jasno 9 °C -3 °C
skoro jasno, slabý severní vítr
vítrS, 3.82m/s