Poklady ze spíže na naší škole

1Poklady ze spíže na naší škole

Letos naše škola opět vařila s babičkami. 26. 5. 2017 jsme uzavřeli druhý, pilotní rok zapojení naší Ekoškoly do projektu Menu pro změnu, tentokrát s podtématem Agrobiodiverzita. V tomto roce jsme v rámci tohoto tématu měli již přednášku v MKS a zřídili Semínkovnu v knihovně.

3Do našeho Dne činu s názvem „Vaříme s babičkami recepty našich babiček, tentokrát s poklady ze spíže“ se zapojilo mnoho obyvatel našeho města. Nejdůležitějších bylo jedenáct úžasných babiček-kuchařek, které se nebály podělit se o svůj kuchařský um se žáky naší školy. Dále všichni, kdo donesli své zavařené poklady, a porota, která je pečlivě ochutnávala. Nebylo co závidět. Za osmdesát minut ohodnotili padesát jedna vzorků!2

Nakonec jsme se všichni sešli v altánu u školy, kde jsme odměnili nejlepší zavařeniny a ochutnali dvanáct jídel, které během tří hodin uvařily děti s babičkami v různých kuchyních po celém městě. Všechna jídla byla výborná, o čemž svědčila hlavně rychlost snědení.

4   Děkuji H. Dingové, H. Merhoutové, A. Koprušťákové, M. Šibalové, J. Peltrámové, M. Jelínkové, O. Kukové, S. Šulhofové, A. Glazerové, H. Maierové, I. Cheníčkové. Děkuji pracovníkům Technických služeb za velkou pomoc při přípravě areálu, Doris Bigasové za grafické služby, žákyním deváté třídy za catering a všem návštěvníkům akce za podporu. Všem dětem a členům Ekotýmu díky za krásný den.

Mgr. Alena Jelínková

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Datum vložení: 31. 5. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 31. 5. 2017 0:00

Svátek má Vojtěch

• Světový den knihy a autorských práv

Zítra má svátek Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Při svatém Vojtěchu dělává trn květem útěchu.

dnes, úterý 23. 4. 2024
polojasno 8 °C -3 °C