Návštěva Ekoškoly v Karlových Varech

Ve středu 25. září 2013 jsme byli s Ekotýmem navštívit Ekoškolu J.A. Komenského v Karlových Varech.

Po příjezdu se náš Ekotým vyfotil na kamenných schodech před školou, kde jsme se i přivítali s Ekotýmem druhé školy a se dvěma učitelkami, které nás celý den provázely. Hned poté jsme se vydali na průzkum školy. Jako první nám žáci ukázali areál školy, přírodní učebnu a zahradu, kde se nacházely stromy s popisky jednotlivých druhů a informacemi o daných stromech, dále bylinky a několik dalších druhů rostlin. Na zahradě nám také připravili uvítací tabuli, která se nám velice líbila.

Když jsme si prohlédli areál školy, vydali jsme se do třídy zeměpisu v druhém patře, kde jsme se nasvačili. Hned poté jsme se v této třídě zúčastnili přednášky Ondřeje, který mluvil o historii a chovu morčat. Byla to krásná přednáška a odnesla jsem si z ní mnoho informací, které jsem do té doby nevěděla. Také nám odpovídal na naše otázky. Ptali především mladší žáci obou škol. Přednáška byla zakončena bouřlivým potleskem.

Poté následovaly společné aktivity.V nabídce byla tvorba dvou výrobků. První výrobek byl zápich do květináče a druhý  srdíčko (nebo jiný lehký ornament) z drátků.J á zvolila srdíčko z drátků a korálků. Po výrobě dárků následovala přednáška o přírodní kosmetice, kterou si pro nás  připravil Jirka z karlovarské školy. Nakonec jsme si mohli vyrobit olej do koupele. Potom už jsme se pomalu začínali balit a odcházeli jsme k našemu miniautobusu, kde jsme pořídili poslední fotku z výletu. Setkání s jiným Ekotýmem se nám všem velmi líbilo a přineslo nám další nápady a nové kamarády, se kterými se znovu setkáme na jaře.

Hana Štefaňáková, žákyně 9. třídy

Datum vložení: 26. 9. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 26. 9. 2013 0:00

Svátek má Rostislav

Zítra má svátek Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

déšť se sněhem, mírný jihozápadní vítr
sněžení7.21mm