Návštěva ekocentra v Německu

Dva pohledy

Z pohledu učitelek

V úterý 4. listopadu 2008 vyrazili žáci druhého stupně na výukový program do střediska ekologické výchovy  LBV „ Mensch und Natur“ v Nösswartlingu u Armschwangu v Německu.

Žáci během 4 hodin výukového programu pod vedením lektorek z plzeňského SEV Ametystu absolvovali mnoho zajímavých aktivit (lovení vodních živočichů, jejich pozorování pod stereolupami a jejich určování podle klíče, vypracování pracovní listů na téma savci, ptáci a získali informace o netopýrech).

Při bloumání ve stromovém labyrintu všichni poprvé viděli stromy poražené bobrem a známou bobří klouzačku. Nejzajímavější pro všechny byla procházka řekou s výkladem. Někteří ji i pocítili na vlastním těle.

Od naší loňské návštěvy je areál stále dobře udržován. Bylo velké štěstí se dostat mezi deset škol z ČR, kterým byla umožněna návštěva a poskytnut příspěvek na dopravu. Uvidíme příští rok.

Alena Jelínková a Radka Dyčková

Návštěva ekocentra v Německu

Z pohledu žáků

Dne 4.11.2008 se konala výuka v Ekocentru v Nösswartlingu u Chamu (v Německu). Zúčastnila se sedmá, devátá třída a doplnili je zbylí spolužáci ze šesté třídy. Sraz byl ráno v 6:45 na náměstí v Plesné.Když se dojelo do cíle, tak se žáci rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina šla lovit drobné mořské živočichy do rybníčka, který byl nedaleko od ekocentra  a pak je šli mikroskopovat. Druhá skupina šla do řeky, kde se dívala na různé přírodní zajímavosti. Kdo nešel do vody, vypracovával pracovní listy, které jim dala slečna Vlasta z Ekocentra Ametyst.. Pak šli do labyrintu, kde museli odpovídat na německé otázky, aby se dostali doprostřed labyrintu. Když obě skupiny měly tuto práci hotovou,byla menší přestávka na jídlo. Mohli se jít kouknout na dva osly, dvě ovce a pět koz. Když si odpočinuli, prohodily si skupiny  práci. Při mikroskopování živočichů, které si žáci ulovili v rybníčku, ukazovala slečna Míša vycpaného bobra, kůži rysa a něco o nich vyprávěla. Když měly obě dvě skupiny hotovo, skončila výuka a jelo se zpět do Plesné. Do Plesné žáci přijeli v 17:15. Všem žákům se to moc líbilo a všichni doufají, že se příští rok pojede znovu .

Lukáš Svoboda a Adéla Lekešová

Datum vložení: 6. 11. 2008 0:00
Datum poslední aktualizace: 6. 11. 2008 0:00

Svátek má Soňa

• Zelený čtvrtek
  • Den učitelů

Zítra má svátek Taťána

• Velký pátek

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Na Zelený čtvrtek hrachy zasívej, na Velký pátek se zemí nehýbej.

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024
slabý déšť, východní větřík