Férová snídaně

1Férová snídaně poprvé v Plesné

V sobotu 11. 5. 2019 pořádala naše škola další z akcí pro 2rodiče a širokou veřejnost. Tentokrát jsme se zaměřili na problematiku Fair trade (spravedlivý obchod), výrobků s tímto logem, podporu lokálních produktů a vysvětlení pojmu ZERO WASTE (nulový odpad).

4   Celý Ekotým a část pedagogického sboru 3připravovali program i místo konání celý týden, jen jsme nedokázali zajistit krásné počasí. Přesunuli jsme se tedy ráno do jídelny naší školy, kterou se nám během hodiny podařilo přeměnit na příjemnou kavárnu s úžasnou atmosférou, bohatým švédským stolem, kde platilo jediné pravidlo:„Kdo přijde, 5přinese něco férového jídla ke snídani, z vlastních zdrojů. Jí,6 co chce. Vše je zdarma.“

Účast navzdory počasí byla hojná. Kdo přišel, byl nadšen. Probíhala zde setkání známých, kteří se dlouho neviděli i kamarádek, které nemají čas přes týden zajít na kávu. Káva i čaj byly férové. Do toho 7všichni ochutnávali výborné sýry vlastní výroby od Z. Bigasové. Ještě jednou velké díky.8

Díky všem. Žákyním ze sedmé a deváté třídy, které připravily program pro děti v tělocvičně, maminkám, co upekly skvělé občerstvení a všem, kteří se zúčastnili a vytvořili atmosféru této akce.

Mgr. Alena Jelínková

Datum vložení: 21. 5. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 21. 5. 2019 0:00

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Brambory sázej na svatého Marka - bude jich plná jamka.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
slabý déšť, mírný západní vítr
vítrZ, 6.13m/s