Den s Ekoškolou

Den s Ekoškolou

Konec 1. pololetí prožila naše škola ve znamení horečného probírání se tématy programu Ekoškola. Sice se pyšníme čtyřmi tituly, ale stále máme co zlepšovat. Tak jsme si pro žáky připravili projektový Den s Ekoškolou. Od 1. do 9. třídy všichni vyučující od rána probírali ve svých třídách přidělená témata různými způsoby.

První třída se seznamovala s tím, co vlastně program Ekoškola je, zkoumala její logo, hledala ho po škole. Četli si a vysvětlovali Ekokodex, třídili odpad. Nakonec si její žáci zahráli na členy Ekotýmu a zkoumali celou školu (počítali a kontrolovali záchody, okna, květiny, šatní skřínky). Druháci se ponořili do tématu Prostředí školy a zajímalo je všechno, co máme ve škole a co nám ještě chybí, abychom se tam cítili lépe. Zkoumání vody zaujalo třetí třídu a věřím, že každý ví, kolik vody spotřebujeme na mytí rukou a vyčištění zubů. Odpad a jak předejít jeho vytváření vymýšlela prostřednictvím reklamy čtvrtá třída. Hodnocení benzínových a dieselových motorů se v tématu Doprava zabývali žáci páté třídy. Šestá třída zkoumala úspory v rámci tématu Energie a budoucnost různých druhů energií. Sedmáci měli nejaktuálnější téma Klimatické změny. Pomocí videí a zajímavých článků mohli v pracovních listech zodpovědět všechny otázky a vyvolat bouřlivou diskuzi. V osmé třídě vyvolalo téma Biodiverzita nejprve velké otazníky, na které postupně s vyučujícími hledali odpověď. Úkol deváté třídy byl projít všech sedm kroků k Ekoškole a poté je výtvarně ztvárnit. Výsledek je velmi povedený.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem žákům a kolegům za krásně připravený a prožitý projektový den.

Mgr. Alena Jelínková

Datum vložení: 2. 3. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 3. 2020 0:00

Svátek má Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku

Zítra má svátek Alexandra

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

O svaté Anselmeně semeno do země.

dnes, sobota 20. 4. 2024
sněžení 3 °C -4 °C