4. titul EKOŠKOLA

1Naše škola má čtvrtý titul Ekoškola

V loňském školním roce završil Ekotým naší školy za pomoci žáků, učitelů a provozních zaměstnanců naší školy dlouhou čtyřletou pouť k dalšímu titulu Ekoškola.  Je za tím schována spousta práce dětí i dospělých, kterým není lhostejné, jak vypadá prostředí naší školy a našeho města. Během nich 2jsme se zabývali spoustou zajímavých a horkých témat. Řešili jsme problematiku používání palmového oleje a ničení deštných pralesů, potom nás velmi zajímala agrobiodiverzita a lokální potraviny. Ale stále jsme se zajímali o základní témata, která jsou Voda, Energie, Odpady, Prostředí školy.

Podařilo se nám dostat se mezi pilotní školy v projektech Tajný život města a Menu pro změnu. Zvlášť akce s jídlem byly oblíbené a Vaříme s babičkami nemělo mezi školami konkurenci. Letošní Férová snídaně přes nepřízeň počasí sklidila dobré ohlasy.

Ekotým z programu Ekoškola 21. 6. 2019 na Staroměstské radnici v Praze převzal čtvrtý titul a máme čtyři roky čas na další práci. Pomůžete nám?

Mgr. Alena Jelínková

Datum vložení: 23. 9. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 23. 9. 2019 0:00

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Brambory sázej na svatého Marka - bude jich plná jamka.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
slabý déšť, mírný západní vítr
vítrZ, 6.13m/s