Zpřístupnění on-line výuky dalším žákům v ZŠMŠ Plesná, p. o.

Zpřístupnění distanční výuky dalším žákům1

Již řadu týdnů probíhá pro žáky škol v ČR distanční výuka. Jejím základem je vzdálený přístup, kdy se žáci účastní on-line hodin výuky a studují z materiálů, které jsou zpřístupněny na webu školy, případně na dalších portálech, jako je například TEAMS. Pokud žáci nemají technické prostředky, škola jim studijní materiály na požádání tiskne a, obvykle dvakrát týdně, předává.

Pro řadu žáků je taková situace problematická, nedokáží se přinutit k práci, přestože připojení na internet i počítač mají k dispozici. Zcela jinou skupinou jsou žáci, kteří mají technická omezení, nevlastní notebook nebo počítač, se kterým se pracuje jistě výrazně lépe než na mobilním telefonu. Nesmíme zapomenout ani na rodiny, kde je více dětí a dělí se o jeden počítač nebo notebook.

2Pro rok 2021 se žákům zmíněným v posledních dvou větách vyskytla nová šance, díky nabídce zástupce společnosti FIEGE Logistik Stiftung & Co. KG, která má pobočku v ČR, panu Danielovi Kapraľovi, má škola k dispozici notebooky, které může žákům za účelem distanční výuky zapůjčit. 3

Ve škole proběhlo s třídními učiteli vytipování žáků, kterým bylo zapůjčení notebooků nabídnuto. Jak se můžete na fotografii podívat, k předávání již došlo, některé notebooky na předání ještě čekají.

Jsme rádi, že situace s distanční výukou není řadě lidí a společností lhostejná. Žáci mají k dispozici opravdu veliké množství studijních materiálů zdarma, pedagogičtí pracovníci škol byli díky příspěvku ze státního rozpočtu vybaveni technikou, aby mohli distanční výuku zvládat i po technické stránce. K tomu se přidal i soukromý sektor, a dokonce s řešením situace u nás pomáhají i zahraniční společnosti.

Děkuji všem, kdo hledají způsoby k tomu, aby distanční výuka zdárně probíhala, a nehledají důvody, proč to vlastně nejde. Ano, distanční způsob výuky nikdy plnohodnotně nenahradí výuku prezenční, ale je to jedna z doplňujících možností - nechceme přece zůstat nevzdělaní a hloupí, ale chceme být vzdělaní a chytří!

Mgr. Václav Polívka

Datum vložení: 10. 2. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 10. 2. 2021 0:00

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Po teplém Marku se často ochlazuje.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
slabý déšť, mírný západní vítr
vítrZ, 6.13m/s