Menu

Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Základní škola a mateřská škola Plesná
ZŠMŠ Plesná, p.o.

Zpět do osmdesátek!

Zpět do osmdesátek!

Žáci 6. a 7. ročníku v Západočeském divadle v Chebu

Dne 20. října navštívili žáci 6. a 7. ročníku divadelní představení "Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a 3/4" v Západočeském divadle v Chebu.

Dramatizace této kultovní knížky z 80. let nás zavedla do světa mladého intelektuála Adriana Molea a jeho dobrodružství, která zažíval společně se svými rodiči, babičkou, sousedy, spolužáky a třídní láskou Pandorou v období dospívání. Příběh byl plný humoru, vtipných situací a emocionálních okamžiků, které nám dospělým připomněly vlastní dospívání – dětství mizí v dáli, hormony se bouří, rodiče se rozvádějí a ty problémy s pletí…

Nezapomenutelným prvkem tohoto představení byla také skvělá hudba kapely The Moodies, která živě doprovázela děj, dodala mu energii a vytvořila atmosféru, která naše žáky doslova vtáhla do děje.

Návštěva tohoto divadelního představení byla pro naše žáky nejenom zábavná, ale také inspirující a vzrušující. Bylo úžasné vidět, jak se naši žáci stávali součástí příběhu a žili s postavami jejich dobrodružství. Ihned po skončení představení si mezi sebou žáci vyprávěli o představení a říkali si s nadšením hlášky, které je v průběhu zaujaly. Skoro všechny nejvíce pobavila hláška: „Když mi stojí, má teď třináct centimetrů. Když ne, nestojí skoro za to ho měřit.“ Věřím, že návštěva představení obohatí naše žáky a pomůže jim lépe chápat svět kolem sebe.

Rádi bychom poděkovali Západočeskému divadlu v Chebu za umožnění této příležitosti pro naše žáky. Také děkujeme Karlovarskému kraji, který ze svých prostředků hradil dopravu. Všem čtenářům na závěr velmi doporučujeme návštěvu tohoto divadelního představení.

Mgr. Lukáš Svoboda, Ing. Radka Dyčková

Datum vložení: 23. 10. 2023 9:04
Datum poslední aktualizace: 23. 10. 2023 9:08
Autor: Správce Webu

Svátek

Svátek má Iva

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den boje proti AIDS

Zítra má svátek Blanka

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Mezinárodní den pro zrušení otroctví

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

V prosinci-li zima, sníh-li hojně lítá, hojnost všady bývá žita.

Pranostika na akt. den

O svatém Edmundu Kampiáně ledový vítr fičí ze stráně.

Aktuální počasí

<<
>>
dnes, pátek 1. 12. 2023
mírné sněžení 0 °C -5 °C
mírné sněžení, severní větřík
vítrS, 2.11m/s
tlak1004hPa
vlhkost96%
sněžení2.88mm

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie


nahoru