Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Zážitková přednáška o letcích RAF

S letci 2. světové války a jejich životy

Žáci osmé a deváté třídy vzlétli 19. 01. 2024 až do oblak. Naši školu navštívil PhDr. Daniel Švec, lektor na UK Praha, který příběhy o letcích a jejich životě dokázal upoutat naše teenagery. K upoutání pozornosti přispěl i svým netradičním dobovým oblečením.  Bohatá přednáška byla zaměřena na čs. letce bojující v RAF, období první republiky z různých úhlů pohledu a na letce republiky Československé.

Linie přednášky začíná v roce 1938, následovaly cesty do odboje, Polska, Francie, jižní balkánské cesty. Žáky oslovilo emotivní přiblížení válečných prožitků našich letců generálů - Františka Fajtla, DFC, Františka Peřiny, Josefa Brykse, MBE, Karla Janouška, KCB a mnoha dalších. V závěru byly popsány jejich životy po roce 1948.

Žáci si mohli mnohé věci i osahat, nahlédnout do historie a obdivovat cenou sbírku osobních věcí opravdových letců hrdinů. Dějepis je pro mnohé pouze letopočet a jména, ale touto přednáškou dostali mnozí jiný pohled na historii.

Ing. Radka Dyčková

Datum vložení: 8. 2. 2024 14:45
Datum poslední aktualizace: 8. 2. 2024 14:47

Svátek má Kazimír

Zítra má svátek Miroslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den jódu

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Svatá Adriana nedá spáti z rána.

dnes, úterý 5. 3. 2024
slabý déšť, slabý západní vítr
vítrZ, 4m/s
srážky2.38mm