Věda před radnicí

1Žáci sedmé třídy se v pátek 22. října zúčastnili tradiční akce Věda před radnicí. Cílem této akce je přiblížit zábavnou a atraktivní cestou vědu, se kterou se setkávají na hodinách fyziky, chemie, přírodopisu a matematiky.

Žáci si na jednotlivých stanovištích prováděli experimenty a2 studenti gymnázia je vždy seznámili s teorií a navázali na jejich vědomosti. K nejzajímavějším patřili, jak dlouhé je naše tenké střevo, sednout si na židli plnou hřebíků jako fakír, udělat si otisky prstů, napsat neviditelný vzkaz, roztočit Teslovo vejce, vidět na 3D modelu naši Zemi i vesmír, pohrát si s digitálním pískovištěm, sáhnout si na 3výboj Teslova transformátoru, nechat se zhypnotizovat, zjistit  jak jsme na tom se zdravím a ukázat se spolužákům bez těla a končetin a mnoho dalších.

Žáci pochopili, že vše co jim ve škole na hodinách připadá zbytečné a přemýšlí, k čemu jim to bude, je úplně jinak. Věda nás totiž doprovází na každém kroku a pomáhá nám.

Ing. Radka Dyčková4

Datum vložení: 26. 10. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 26. 10. 2021 0:00

Svátek má Rostislav

Zítra má svátek Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

déšť se sněhem, mírný jihozápadní vítr
sněžení7.21mm