Učíme se venku

1Naše základní škola má jeden z nejzajímavějších školních pozemků v širokém okolí. Víte to? Jestli ne, tak naši zahradu můžete určitě navštívit stejně tak, jak se k nám jezdí dívat lidé ze širokého okolí při různých akcích našeho města. Jak nám název našeho Školního vzdělávacího programu „Škola v přírodě, příroda ve škole“ napovídá, snažíme se podle tohoto hesla řídit, když nám to počasí jen trochu dovolí.

Prostě učíme některé předměty venku. 10. 6. 2021 jsme s kolegyněmi připravily pro ostatní ukázkové hodiny matematiky s využitím veškerých venkovních prostorů školy.

Sčítání a odčítání do dvaceti, Násobilka, Geometrie, Slovní úlohy, Měření délek, Převody jednotek….., to vše viděli návštěvníci našeho otevřeného dne „Učíme se venku“, který naše škola připravila pro MAP II Cheb. Žáci byli úžasní a prokazovali, jak svoje nabyté znalosti uplatní v praxi. Učitelky inspirovaly své kolegyně z okolních škol, které přihlížely výuce. Možnosti, rozmanitost a velikost naší školní zahrady sklízela velký obdiv i lehkou „závist“. Jen škoda, že si to někteří žáci a „návštěvníci“ neuvědomují a chovají se tam hůř než všechny druhy „zvířátek“.

Mgr. Alena Jelínková

Datum vložení: 7. 7. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 7. 7. 2021 0:00

Svátek má Vojtěch

• Světový den knihy a autorských práv

Zítra má svátek Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Při svatém Vojtěchu dělává trn květem útěchu.

dnes, úterý 23. 4. 2024
polojasno 8 °C -3 °C