Původní telefonní číslo 354 596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.
Bečovská botanická zahrada leží v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, v krajinné památkové zóně Bečovsko. Také okolí je zajímavé jak po stránce přírodní tak kulturní. Vzdělávací aktivity v Bečovské botanické zahradě jsou zaměřeny nejen na environmentální výchovu, vzdělávání a osvětu, ale i na zábavu a prožitek v kvalitním a atraktivním přírodním prostředí s mnoha možnostmi vyžití.
Ve středu 5. 6. si v této přírodní zahradě žáci třetí a čtvrté třídy užili krásné, slunečné a pohodové dopoledne. Hned na začátku jsme se na vše posilnili a snědli svačinu. Pak za doprovodu kytary zazněly známé písně z filmu „Ať žijí duchové“, které nás příjemně naladily na další činnosti.
Cílem třeťáků byl výukový program s názvem „Zvuky a barvy botanické zahrady“. Nejprve žáci poznali hrou na dřevěnou zvonkohru, že každý druh stromu má různý zvuk. Na dalším stanovišti, ke kterému jsme přišli chůzí po lávce přes krásný rybníček, žáci poznávali různé vyluzované zvuky. Pan průvodce měl schované nejrůznější přírodní předměty a hudební nástroje z přírodního materiálu. Všichni ale museli opravdu pozorně poslouchat, aby zvuk správně uhodli. Pak jsme se pustili do barev v přírodě všude kolem nás a správně je uváděli na příkladech. Po té se všichni rozdělili do skupinek a na připravené papírové kartony tvořili temperovými barvami v nejrůznějších odstínech směsice tvarů, přírodní objekty, rostlinky, motýlky… a obtiskem papíru na vytvořené motivy pak dále vznikaly nejrůznější barevné mozaiky. Jejich výstava byla opravdu pestrá a zajímavá.
Cílem čtvrťáků byl výukový program s názvem “Jedlé květy”, který měl dětem přiblížit svět rostlin z úplně jiné perspektivy – jako dekoraci či zdroj potravy. Na začátku nám paní průvodkyně sdělila pár základních informací o rostlinách a o významu jedlých květů. Poté se třída vydala na krátkou prohlídku zahrady. Paní nám ukázala rozmanité druhy květin, které jsou nejen krásné na pohled, ale také jedlé. Děti měly možnost vidět a sbírat květy jako jsou sedmikrásky, jetel, bez černý, maliník, růže, maceška, denivka a jiné. Každé zastavení u květinového záhonu bylo doprovázeno krátkým výkladem o tom, jaký mají jednotlivé květy chuť a jak je využít v kuchyni. Po procházce na děti čekala příprava pomazánky. Vyzkoušely si přípravu jednoduchého pokrmu s použitím jedlých květů.
Doufáme, že se všichni nejen dozvěděli nové informace o zvucích a barvách v botanické zahradě nebo o rostlinách a jejich využití, ale také si odnesli krásné vzpomínky na společně strávený čas v přírodě.
Po ukončení výukových programů někteří utratili nějakou tu korunu ve stánku s občerstvením a se suvenýry.
Cesta zpět rychle utekla a tentokrát nám počasí opravdu přálo. Už teď se těšíme na další návštěvu.
Mgr. Horčičková Anna, tř. učitelka 3.A
Mgr. Charvátová Eliška, tř. učitelka 4.A
Svátek má Alice
Zítra má svátek Ctirad
Je-li leden nejostřejší, bude roček nejplodnější.
Na den svatého Pavla Poustevníka pěkný den - dobrý rok, větrný den - mokrý rok.