Menu

Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Základní škola a mateřská škola Plesná
ZŠMŠ Plesná, p.o.

Tiskneme ve 3D tiskárně

Nechyběl zápal ani vybavení - tak vypadal první den.

V listopadu jsem otevřeli kroužek 3D tisku

Bylo pošmourné úterý v polovině listopadu a v odpoledním čase se netradičně svítilo v jazykové učebně… Kdo nahlédl, uviděl žáky naší školy, ale v jakém to bylo složení? Z některých tříd nikdo, z jiných několik žáků. Takto různorodé složení? Co se to tu děje?  Otevíráme pro žačky i žáky kroužek 3D tisku!

Kroužek pod vedením pana Johna probíhá každé úterý od 15:20 a je zaměřen na základy 3D modelování v programech Tinkercad a poté i v Blenderu. Samozřejmě pracujeme i s novou 3D tiskárnou - nastavování parametrů a příprava 3D modelů k tisku. Cílem je se postupně dozvědět vše, co potřebujeme, abychom byli schopni si vymodelovat, vytisknout a následně upravit do finální podoby nějaký předmět, pomůcku či nějakou vychytávku.

Jak to bývá, někteří zjistili, že to vlastně není pro ně, měli jinou představu a přestali na kroužek chodit. Ostatní se však proměnili v houby, které rychle nasály vše potřebné a dokáží ze sebe vyždímat neuvěřitelné věci. Po dobré odezvě se chystáme na to, že tento kroužek otevřeme i příští rok a budeme rádi, když se přihlásí další a další zájemci. Nezapomeňte: „Co se v mládí naučíš, …“

Patrik John a Václav Polívka

Datum vložení: 23. 1. 2024 13:52
Datum poslední aktualizace: 23. 1. 2024 13:58
Autor: Správce Webu

Svátek

Svátek má Kazimír

Zítra má svátek Miroslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Den jódu

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Pranostika na akt. den

Svatá Adriana nedá spáti z rána.

Aktuální počasí

<<
>>
dnes, úterý 5. 3. 2024
slabý déšť 8 °C 3 °C
slabý déšť, slabý západní vítr
vítrZ, 4m/s
tlak1017hPa
vlhkost92%
srážky2.38mm

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie


nahoru