Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Základní škola a mateřská škola Plesná
ZŠMŠ Plesná, p.o.

Sportovní soutěže na přelomu dubna a května

-

1            Na přelomu dubna a května se po dlouhé covidové2 pauze konečně opět rozběhly sportovní soutěže pro žáky základních škol. Naše škola se během zmíněného období zúčastnila dvou akcí, již tradičního fotbalového turnaje McDonald’s Cup a u nás občasně pořádaného dívčího turnaje ve vybíjené. Doba pandemie bohužel veškeré sportovní soutěže přerušila, a tak šla na žácích při zápasech vidět snaha podat po dlouhé době co nejlepší výkon.

3            McDonald’s cup je největší školní fotbalový turnaj4 v Česku a účastnit se ho mohou dívky a chlapci z prvního stupně základních škol. Ti pak soutěží ve dvou kategoriích. Kategorie A je určena pro mladší žáky z 1.–3. tříd a kategorie B pro starší žáky 4.–5. tříd. Okresní kolo proběhlo 28. dubna 2022 na fotbalovém hřišti ve Františkových Lázních.

Kategorie A se účastnilo pět týmů – ZŠ Františkovy Lázně, ZŠMŠ Plesná, ZŠ Aš (Hlávkova), ZŠ Skalná a ZŠ Aš (Kamenná). Náš tým bohužel ukořistil pouze jeden bod za remízu 0:0 se ZŠ Aš (Kamenná) a umístil se na posledním místě. Hráči se ale nemají vůbec za co stydět, jelikož podali ve všech zápasech velmi srdnatý výkon a rozhodovaly pouze maličkosti.

V kategorii B bojovalo šest týmů – ZŠ Františkovy Lázně, ZŠMŠ Plesná, ZŠ Aš (Hlávkova), ZŠ Skalná, ZŠ Aš (Kamenná) a ZŠ Luby. Žáci tohoto týmu získali celkem čtyři body za remízu 0:0 se ZŠ Skalná a výhru 4:1 nad ZŠ Luby. I tito žáci podali výborný výkon a obsadili páté místo.

5Další sportovní akcí byl turnaj ve vybíjené, který pořádaly6 v tělocvičně naší ZŠMŠ žákyně 8. a 9. A za účasti ZŠ Luby, ZŠ Skalná a ZŠ Hazlov. Diváci mohli zhlédnout velmi bojovné zápasy. Turnaj ovládly hráčky z Lubů, které obdržely vítězný pohár. Na druhém místě následovalo družstvo ZŠ Skalná a na třetím místě se umístil tým ZŠ Hazlov. Naše hráčky obsadily místo čtvrté. Jistě si ale užily skvělou atmosféru, kterou vytvořili žáci ostatních tříd, které se na turnaj přišly podívat.

7Žákům bych velmi rád poděkoval za reprezentaci školy a pevně doufám, že si sportovní akce užili. Zároveň doufám, že si již sport své temné dny vybral a v dalších týdnech budou moci žáci ukázat své výborné dovednosti naplno.