Školní družina v lednu

Co se dělo ve školní družině v lednu? Podívejte se a přečtěte si ...

Po příchodu z vánočních prázdnin jsme si s dětmi povídali o vánočních svátcích s o tom, jak jsme celé prázdniny strávili. Připomněli jsme si svátek Tří králů. Děti se dozvěděly, kdo byli tři králové. Poznali jsme legendy o mudrcích z východu (Kašpar, Melichar, Baltazar), kteří se přišli do Betléma poklonit novorozenému Ježíškovi. Protože je zima v plném proudu, tak jsme kreslili obrázky se zimní tématikou. Malovali jsme zasněženou krajinu, zimní okno s kočkou, tučňáky, lišky, Sovici sněžnou, krmítka s ptáčky, zimní chaloupky a spoustu dalšího. Povídali jsme si o zimních sportech, luštili křížovky, doplňovačky a kvízy. Venku jsme chodili na procházky a také jsme stihli postavit pár sněhuláků a užít si menší koulovačky. Doufáme, že únor bude bohatší na sníh a děti si ho užijí.

vychovatelka Helena Salvová

Datum vložení: 13. 2. 2023 12:59
Datum poslední aktualizace: 13. 2. 2023 13:04

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Zítra má svátek Marek

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Ondřej mosty staví, Jiří je odplaví.

dnes, středa 24. 4. 2024
skoro jasno 9 °C -3 °C
skoro jasno, slabý severní vítr
vítrS, 3.82m/s