Menu

Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Základní škola a mateřská škola Plesná
ZŠMŠ Plesná, p.o.

Pomáháme vytvářet třídní atmosféru podporující spolupráci a přátelství…

Sociometrické šetření v 6. A

Rád bych Vás informoval o nedávné sociometrii, která proběhla v naší 6. třídě. Sociometrie je důležitým nástrojem, který nám pomáhá lépe pochopit vztahy mezi žáky ve třídě a identifikovat různé sociální vzory a preference. Každoročně ji ve vytipované třídě provádíme ve spolupráci s metodičkou prevence Pedagogicko-psychologické poradny v Chebu.

Tato sociometrie byla provedena s cílem podpořit zdravé vztahy a komunikaci mezi našimi žáky. Během tohoto procesu byli žáci požádáni, aby si vybrali několik svých spolužáků, se kterými by nejraději pracovali nebo trávili volný čas. Tímto způsobem jsme získali cenné informace o tom, jakým způsobem si naši žáci vybírají své přátele a spolupracovníky.

Výsledky této sociometrie nám poskytly užitečné poznatky, které nám pomohou vytvářet třídní atmosféru podporující spolupráci a přátelství. Zároveň nám umožní identifikovat žáky, kteří by mohli potřebovat podporu v budování sociálních vztahů.

Sociometrie je součástí našeho úsilí o prevenci šikanování a podporu sociálního a emocionálního rozvoje našich žáků. Jsme přesvědčeni, že tato aktivita přispěje k vytvoření pozitivního prostředí ve třídě a k posílení sociálního uvědomění našich žáků.

 

Mgr. Lukáš Svoboda, školní metodik prevence

Datum vložení: 1. 11. 2023 15:15
Datum poslední aktualizace: 1. 11. 2023 15:16
Autor: Správce Webu

Svátek

Svátek má Iva

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den boje proti AIDS

Zítra má svátek Blanka

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Mezinárodní den pro zrušení otroctví

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když v prosinci mrzne a sněží, úrodný rok na to běží.

Pranostika na akt. den

Na svatého Eligia daleko široko tuhá zima má čtyři neděle trvati.

Aktuální počasí

<<
>>
dnes, pátek 1. 12. 2023
mírné sněžení 0 °C -5 °C
mírné sněžení, severní větřík
vítrS, 2.11m/s
tlak1004hPa
vlhkost96%
sněžení2.88mm

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie


nahoru