Polytechnický den v Lubech

20. 10. 2022

1Polytechnický den

Ve čtvrtek 20. 10. 2022 vylosovaní žáci šesté třídy strávili2 den na základní škole v Lubech.

První zastávka byla v chemické laboratoři: V dnešní době si žáci vše sdílejí na sociálních sítích. Ovšem dříve lidé některé informace považovali za tajné. K tomu mohli využít šifry nebo neviditelný inkoust. I naši žáci si vyzkoušeli tajné písmo a napsali vzkaz. Není to vůbec složité, lze použít vše, co máme doma. Žáci použili mléko, citronovou šťávu, coca-colu, med a sodu. K oživení vzkazu použili metodu tepla. Za pomoci rodičů si papíry přežehlili a vzkazy přečetli.

3Při druhé zastávce, v dílnách, si žáci vyrobili hrací kostku4 ze dřeva. Museli do hladka opracovat všechny hrany. Škoda bylo, že v krátkém čase nestihli kostku dokončit. Někteří si z kostky udělali přívěšek.

I přesto že to byli šesťáci, nenechali se zahanbit a svými znalostmi z chemie předčili starší žáky z jiných škol.

Radka Dyčková

Datum vložení: 31. 10. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 11. 2022 15:23

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Po teplém Marku se často ochlazuje.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
slabý déšť, mírný západní vítr
vítrZ, 6.13m/s