Pohár starosty města zůstal „doma“

Do Plesné se sjeli reprezentanti šesti škol a poměřili síly v turnaji v sálové kopané.

V úterý 6. 12. 2022 proběhl v tělocvičně naší ZŠMŠ tradiční předvánoční turnaj v sálové kopané O pohár starosty města Plesná. Letošní ročník proběhl opět ve výborné atmosféře a zúčastnili se ho žáci z rekordního počtu okolních základních škol – Františkových Lázní, Skalné, Lubů, Hazlova a 4. ZŠ Cheb.

Na menší palubovce naší tělocvičny jsme viděli 15 velmi bojovných utkání. Hráči šli do všech utkání s velikým nasazením porvat se o vítězství v turnaji a získat pohár.

Na konci turnaje se žáci dozvěděli tyto výsledky – na 6. místě se s 2 body umístilo družstvo ZŠ a MŠ Hazlov a na 5. místě taktéž s 2 body mužstvo 4. ZŠ Cheb. O pořadí těchto dvou škol rozhodlo lepší skóre, jelikož jejich vzájemný zápas skončil remízou. Na 4. místě skončil se 6 body tým ZŠ Františkovy Lázně. Na medailových pozicích bylo pořadí následující – na 3. místě se s 8 body umístilo družstvo ZŠ Skalná a na 2. místě se s 12 body umístilo mužstvo ZŠ Luby. A kdo byl vítěz? Po dlouhé době se mohli radovat z vítězství žáci naší ZŠMŠ Plesná, kteří ovládli turnaj s 12 body. O jejich vítězství rozhodl lepší vzájemný zápas s žáky z Lubů, který naši hráči vyhráli 2:1.

Dovolte mi, abych poděkoval všem hráčům za výborné výkony. Rád bych ale vyzdvihl především zápal do hry u hráčů našeho týmu, kteří si každý zápas užívali na maximum a radovali se ze všech vstřelených gólů i obranných zákroků, kterými mnoha gólům zabránili. O vítězství v turnaji se zasloužilo těchto šest hráčů – Dominik Trávníček a Alexandr Vaňátko z 9. A, Matyáš Bláha, David Kalina a Patrik Ludvík Moronga z 8. A a Matěj Šivák ze 7. A.

Na závěr bych rád poděkoval starostovi města Plesná Petru Schallerovi, který zaštítil tento turnaj a přijel předat žákům hodnotné ceny. Za příspěvek na ceny bych rád velmi poděkoval Městu Plesná a paní Jelínkové z Večerky u Kapra, jež připravila hodnotné dárkové koše, které nám darovala jako sponzorský dar.

Těšíme se na příští ročník!

Mgr. Lukáš Svoboda

Datum vložení: 8. 12. 2022 7:07
Datum poslední aktualizace: 8. 12. 2022 7:12

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Brambory sázej na svatého Marka - bude jich plná jamka.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
slabý déšť, mírný západní vítr
vítrZ, 6.13m/s