Modrý den

22. 3. slavíme Den vody. A co ve škole v Plesné?

Ve čtvrtek 23. 03. 2023 jsme si se žáky připomněli důležitost Světového dne vody, který si celý svět připomíná 22. 03. 2023. Tento den jsme pojali stylově a všichni jsme přišli v modrém, někteří vyučující psali na tabuli pouze modrou. Žáci ve svých hodinách řešili některé otázky: Je vody dostatek? Jaká je kvalita vody? Kolik vody spotřebujeme? Kdo vodu prodává? a jiné. Každý vyučující zvolil zajímavou formu jak získat potřebné informace k danému tématu. Práce žáků byly zpracovány například formou prezentací, využitím excelu, prováděli pokusy  a také vzniklo výtvarné zpracování tématu.

Když se řekne slovo VODA, každý z nás si představuje něco jiného. V tomto dni se nám podařilo přemýšlet o její důležitosti a nepostradatelnosti pro naši planetu.

Radka Dyčková

Datum vložení: 29. 3. 2023 15:24
Datum poslední aktualizace: 29. 3. 2023 15:31

Svátek má Rostislav

Zítra má svátek Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

déšť se sněhem, mírný jihozápadní vítr
sněžení7.21mm