Listopad ve třetí třídě

Celý měsíc se pilně učíme, co kdyby se zavřely školy. Ale nic nám nebrání podnikat výlety po našem městě a jeho okolí. Chodíme, koukáme, zkoumáme, povídáme si o zajímavých místech a jejich historii. Zvyšujeme si přitom fyzičku a víme už spousta informací o našem městě. Hlavně stále připomínáme nedávnou minulost: hřiště na Bamberku, lyžařský vlek, vlečka do koželužny. Nebo současnost: vodárna na Bamberku, čistička odpadních vod, studánka Radonka, rybník na Furtu. Při těchto příležitostech žáci nacházejí spoustu nepořádku a nepravostí. Jejich časté zděšení nad tím, co dokážu udělat občané a možná i návštěvníci našeho města se těžko uklidňuje. Ne nadarmo, je polovina této třídy členy školního Ekotýmu. Zamysleli se nad tím ve svých úvahách.

Nejlepší zde k přečtení.

Mgr. Alena Jelínková

Moje město

Naše město je obklopené nádhernou přírodou. Líbí se mi, že kam se rozhlédnu, tam je krásný les a krajina.

Naopak se mi tady nelíbí, že se lidé k našemu městu neumí chovat. Kam se podíváme, jsou tam nějaké odpadky. Nebo je někde něco posprejovaného nebo zničeného.

Ráda bych to změnila a budu ráda, když mi s tím pomůžete.

GŠ, 3.A

Moje město Plesná

Je tu skvěle, ale je tu jedna výjimka. Lidi by neměli vyhazovat odpadky na zem. Příroda pak trpí a naší třídě se to nelíbí. Za týden odpluje do moře spousta tun odpadků. Víte, jak to tam vypadá? Ale naše třída se to snaží napravit. Jak? Třídíme odpad a nic nevyhazujeme na zem.

NM, 3. A

Moje město

Žiju tady rád, protože tu mám hodně lidských i zvířecích kamarádů. Žije tu asi 2000 lidí. To je docela hodně. Je tu dobrá škola, hezké skalky v lese, ale nelíbí se mi tam ty odpadky.

Doufám, že za 100 let bude čistý les. Všichni budeme hodní na přírodu, na sebe i na zvířata.

FP, 3.A

Moje město

Já v Plesné nebydlím, ale chodím sem do školy. Líbí se mi tu, že to tu hezky vypadá a je tu krásné prostředí. Je tu moc hezká příroda.

Co se mi tu nelíbí? Lidé tu pohazují odpadky do přírody a někteří jezdí na koloběžkách uprostřed silnice. Ale jsem ráda v Plesné.

BN, 3.A

Datum vložení: 6. 12. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 6. 12. 2021 0:00

Svátek má Soňa

• Zelený čtvrtek
  • Den učitelů

Zítra má svátek Taťána

• Velký pátek

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Je-li Zelený čtvrtek bílý, tak je léto teplé.

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024
slabý déšť, východní větřík