Legiovlak

1Pro žáky naší školy jsme využili příležitosti, že do regionu zavítal Legiovlak. Jeho zastávkou byly Františkovy Lázně. Žáci se přenesli do doby 1918 – 1920, kdy v Rusku probíhaly válečné operace československých legií. Autentičnost té doby je vyobrazena ve 14 vagonech, kde jsou nainstalovány předměty přibližující život legionářů a bojovou činnost. Žáci2 zjistili podrobnější informace o dané době, mohli si prohlédnout i originální výzbroj, předměty každodennosti i lékařské nástroje. Na vystavené exponáty si mohli sáhnout. Nejvíce žáky zaujal vagon velitelský, obrněný a zdravotní. Při pohledu na některé lékařské nástroje jim běhal mráz po zádech. Výklad žákům poskytli průvodci v replikách legionářských stejnokrojů.

Ing. Radka Dyčková

Datum vložení: 29. 4. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 29. 4. 2022 0:00

Svátek má Taťána

• Velký pátek

Zítra má svátek Arnošt

• Bílá sobota

Březnové slunce má krátké ruce.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.

dnes, pátek 29. 3. 2024
oblačno 17 °C 2 °C