Webové stránky se upravují.

Legiovlak

-

1Pro žáky naší školy jsme využili příležitosti, že do regionu zavítal Legiovlak. Jeho zastávkou byly Františkovy Lázně. Žáci se přenesli do doby 1918 – 1920, kdy v Rusku probíhaly válečné operace československých legií. Autentičnost té doby je vyobrazena ve 14 vagonech, kde jsou nainstalovány předměty přibližující život legionářů a bojovou činnost. Žáci2 zjistili podrobnější informace o dané době, mohli si prohlédnout i originální výzbroj, předměty každodennosti i lékařské nástroje. Na vystavené exponáty si mohli sáhnout. Nejvíce žáky zaujal vagon velitelský, obrněný a zdravotní. Při pohledu na některé lékařské nástroje jim běhal mráz po zádech. Výklad žákům poskytli průvodci v replikách legionářských stejnokrojů.

Ing. Radka Dyčková

Datum vložení: 29. 4. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 29. 4. 2022 0:00

Svátek má Vanda

Zítra má svátek Veronika

Únor bílý - pole sílí.

Svatá Dorota rozdává ptákům píšťalky.

dnes, pondělí 6. 2. 2023
oblačno 0 °C -7 °C