Kulturní zážitky "druháčků"

1Kulturní zážitky „druháčků“2

V pátek 30.9. jsme se zúčastnili v sále místního kulturního domu hudebně vzdělávacího pořadu v podání  karlovarských muzikantů. Tentokrát to byl výběr z hudební škatulky, a sice procházka hudebními žánry: Blues, Pop, Reggae a Hip hop. Žáci se velmi zajímavou a zábavnou formu nejen dozvěděli spoustu zajímavostí z této oblasti, ale zároveň měli možnost stát se účinkujícími, jednak vlastním zpěvem, nebo rytmickým doprovodem. V samotném závěru jsme  pak společně zpívali píseň „Jsi prostě jsi…“

3V pondělí 3.10. jsme v rámci týdne knihoven navštívili místní4 knihovnu. Jako vždy tu byl pro nás připraven velmi zajímavý literární program. V úvodu si děti zopakovaly poznatky o knihách a o funkci knihoven. Dalším úkolem bylo pozorně poslouchat čtený text. První kniha měla název „Modrý tučňák“, druhá kniha “Nejkrásnější místo na světě“, autorem knih Petr Horáček. Po přečtení pak děti odpovídaly na kladené otázky. Správně vystihly hlavní myšlenky:  Připomněli jsme si, co je to kamarádství a  přátelství. A také, že nejkrásnější místo na světě je tam, kde jsme doma se svou rodinou, kde si vzájemně pomáháme a máme se rádi.

5Pak už děti dychtivě hádaly hádanky. Každý školák dále předvedl své čtenářské dovednosti vlastní četbou. Po té někteří kreslili svého kamaráda, jiní si mohli prohlížet vybrané knihy v regálech. Všichni za odměnu dostali ovocný bonbón.

Tímto pěkně děkujeme vedení knihovny za skvělou přípravu a spolupráci.

Mgr. Horčičková Anna, třídní učitelka

Datum vložení: 4. 10. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 4. 10. 2022 0:00

Svátek má Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku

Zítra má svátek Alexandra

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

O svaté Anselmeně semeno do země.

dnes, sobota 20. 4. 2024
sněžení 3 °C -4 °C