Království vody v 2. A

Den vody

23.březen byl na naší škole modrým dnem – Dnem vody. Všichni jsme tento den přišli oblečeni v modrém.

Cílem tohoto projektového dne ve 2. třídě bylo seznámit se s koloběhem vody v přírodě, se životem u vody i ve vodě. Povídali jsme si o ochraně přírody, uvědomili si, že voda je užitečná, důležitá pro život, ale může být i nebezpečná.

Na kapku vody vystřiženou ze čtvrtky jsme opisovali báseň, která vysvětlovala koloběh vody v přírodě – „Co prožila kapka vody“. Vyslechnutý příběh se děti pokusily znázornit pohybem – dramatizace Koloběhu vody. V matematice se  seznámily se základními jednotkami objemu. Určovaly, kdy na měření různých kapalin použijeme litry, hektolitry nebo decilitry.

„Co dělá voda?“ – teče, kape, šumí, prší, leje, šplouchá…v této  sluchové hře děti poslouchaly a určovaly dané zvuky se zavřenýma očima. Pak jsme se naučili báseň „Samá voda“.

Další hodinku jsme vyráběli na papírový tácek schéma koloběhu vody a zazpívali si písničky o vodě: např. Prší, prší, Voda voděnka. Následoval soustředěný poslech příběhu „Kapička Karlička“, na kterém jsme si znovu zopakovali koloběh vody v přírodě, po té vysvětlili, co všechno může znepříjemnit život Kapičky ve znečištěné vodě. V krátkém vzdělávacím pořadu jsme také poznávali některé živočichy žijící u vody nebo ve vodě.  Na závěr jsme společně zhodnotili, co všechno o vodě již víme, co se nám povedlo, co se nám nejvíce líbilo.

Projektový den jsme zakončili přípitkem na zdraví – vodou z vodovodu, ke kterému si děti poslechly říkanku Josefa Bruknera:

Teď si natočíme vodu třeba z vodovodu.

Jako dříve u studánky naplníme si dva džbánky.

Kéž ji máme vždycky dost

na zdraví i pro radost!

Mgr. Horčičková Anna, třídní učitelka

Datum vložení: 29. 3. 2023 15:55
Datum poslední aktualizace: 29. 3. 2023 15:59

Svátek má Rostislav

Zítra má svátek Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

déšť se sněhem, mírný jihozápadní vítr
sněžení7.21mm