Hadí údolí Osvinov

1        Dne 25. května 2022 žáci 3., 4. a 5. ročníku ZŠ Plesná5 navštívili HADÍ ÚDOLÍ, které se nachází v malebné vesničce zvané Osvinov, dnes části staré a kdysi slavné obce Stráž nad Ohří.2

Tato oblast je zajímavá tím, že už mnoho let se zde lidé starají o přežití UŽOVKY STROMOVÉ a velmi se jim daří.

3  S dětmi jsme navštívili infocentrum, kde pro nás byla připravena prezentace o zde žijících hadech, ze které byly děti nadšeny. Aby toho nebylo málo, tak si děti mohly užovku stromovou a jiné druhy hadů prozkoumat z blízka ve svých vlastních rukou.4

Bohužel jsme nestihli navštívit přírodovědný park, který byl 6vybudován v rámci záchranného programu pro užovku stromovou, který zde realizuje spolek Zamenis. Ale přesto jsme si tento výlet velmi užili a odvezli jsme si7 spoustu důležitých informací.

Doufám, že se jednou do tohoto krásného údolí vrátíme!!!

Adéla Lekešová

Datum vložení: 19. 9. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 19. 9. 2022 0:00

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Zítra má svátek Marek

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Ondřej mosty staví, Jiří je odplaví.

dnes, středa 24. 4. 2024
skoro jasno 9 °C -3 °C
skoro jasno, slabý severní vítr
vítrS, 3.82m/s