Exkurze a výlet do Plzně

Pravěk, středověk a novověk na Plzeňsku za šedesát minut

1Ve čtvrtek 21. října 2021 se třídy 4. A a 9. A zúčastnily exkurze do Plzně. Obě třídy měly sraz v 7:15 v Plesné na náměstí Svobody u autobusové zastávky. Po chvilce čekání na autobus jsme vyjeli do Západočeského muzea na očekávanou exkurzi, na kterou jsme se všichni moc těšili.

Po dvou hodinách jízdy jsme dojeli do cílové destinace. Naše třída vystoupila poblíž muzea, zatímco 4. A jela dál, a to do Techmanie. Cestou do muzea jsme narazili na pár zajímavých budov, u kterých jsme se vždy na chvíli pozastavili a řekli si důležité informace o nich. Zmínila bych především Divadlo Josefa Kajetána Tyla, židovskou synagogu, která je největší synagogou v Čechách, radnici a katedrálu sv. Bartoloměje, která má nejvyšší kostelní věž v Čechách. Snažili jsme se taktéž podle důležitých prvků poznat, v jakém uměleckém slohu jsou postaveny.

Za chvíli jsme došli do muzea, ve kterém jsme navštívili dvě expozice. Ty2 byly věnovány pravěku, středověku a novověku na Plzeňsku. V pravěké expozici mě nejvíce zaujala Vochovská Venuše a způsob odívání v dané době. V expozici středověké a novověké mi přišly nejzajímavější exponáty mincí napříč celými českými dějinami a obydlí lidí ve středověku.

Po prohlédnutí všech vystavených předmětů a svačině jsme se přesunuli na zastávku, kde jsme čekali na autobus se čtvrťáky, kteří přijeli nadšení z Techmanie. Na závěr výletu jsme společně jeli do Olympie, kde jsme měli dvě hodiny rozchod.

Výlet se všem moc líbil a těším se na další.

E. B., žákyně 9. A

Datum vložení: 25. 10. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 25. 10. 2021 0:00

Svátek má Vojtěch

• Světový den knihy a autorských práv

Zítra má svátek Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Při svatém Vojtěchu dělává trn květem útěchu.

dnes, úterý 23. 4. 2024
polojasno 8 °C -3 °C