Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Družební den v Zoo Plzeň

V úterý 30. 4. žáci ze 3. a 8. třídy vyrazili do Zoologické zahrady v Plzni.

Nešlo pouze o výlet za poznáním rozmanitých zvířat na tomto krásném místě, ale jednalo se o družební den a naši žáci se zde setkali s dětmi z naší partnerské školy v Eschenbachu. V deset hodin byl sraz přímo v Zoo, a tak jsme mohli vyrazit společně poznávat zvířata i sami sebe navzájem.

Žáci z 8. třídy měli možnost se setkat tváří v tvář s žáky, se kterými si v rámci hodin německého jazyka vyměňují pravidelně emaily. Pozorovali jsme mnoho zvířat, ať už se jednalo o malé pavouky a žabky či o veliké medvědy, a u mnohých jsme porovnávali jejich jména v češtině s němčinou.

Mezi nejoblíbenější s jistotou patřila místní smečka lvů, která se neustále rozrůstá.  Všichni jsme se, bohužel neúspěšně, snažili zahlédnout nové šimpanzí mládě.

Celkově byl výlet velice povedený a nenašel bych na něm jediného mráčku, a je jedno, jestli mluvíme o počasí, počtu viděných zvířat, nebo obecně o náladě, která panovala. Během dne jsme samozřejmě stihli i nakoupit nějaké suvenýry, dát si zmrzlinu či společně zaskotačit na lanovém hřišti. Na závěr proběhlo ještě společné focení a popřání dobré cesty. Již nyní se můžeme těšit na další společné akce a utužování přátelství, které mezi našimi školami panuje.

Patrik John, třídní učitel

Datum vložení: 10. 5. 2024 7:25
Datum poslední aktualizace: 10. 5. 2024 13:59

Svátek má Vladimír

Zítra má svátek Jana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Evropský den národních parků

Májová kapka platí dukát.

Májová voda vypije víno.

dnes, čtvrtek 23. 5. 2024
slabý déšť, slabý západní vítr
vítrZ, 3.76m/s