Menu

Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Základní škola a mateřská škola Plesná
ZŠMŠ Plesná, p.o.

Družební den v Zoo Plzeň

Družební den v Zoo Plzeň

V úterý 30. 4. žáci ze 3. a 8. třídy vyrazili do Zoologické zahrady v Plzni.

Nešlo pouze o výlet za poznáním rozmanitých zvířat na tomto krásném místě, ale jednalo se o družební den a naši žáci se zde setkali s dětmi z naší partnerské školy v Eschenbachu. V deset hodin byl sraz přímo v Zoo, a tak jsme mohli vyrazit společně poznávat zvířata i sami sebe navzájem.

Žáci z 8. třídy měli možnost se setkat tváří v tvář s žáky, se kterými si v rámci hodin německého jazyka vyměňují pravidelně emaily. Pozorovali jsme mnoho zvířat, ať už se jednalo o malé pavouky a žabky či o veliké medvědy, a u mnohých jsme porovnávali jejich jména v češtině s němčinou.

Mezi nejoblíbenější s jistotou patřila místní smečka lvů, která se neustále rozrůstá.  Všichni jsme se, bohužel neúspěšně, snažili zahlédnout nové šimpanzí mládě.

Celkově byl výlet velice povedený a nenašel bych na něm jediného mráčku, a je jedno, jestli mluvíme o počasí, počtu viděných zvířat, nebo obecně o náladě, která panovala. Během dne jsme samozřejmě stihli i nakoupit nějaké suvenýry, dát si zmrzlinu či společně zaskotačit na lanovém hřišti. Na závěr proběhlo ještě společné focení a popřání dobré cesty. Již nyní se můžeme těšit na další společné akce a utužování přátelství, které mezi našimi školami panuje.

Patrik John, třídní učitel

Datum vložení: 10. 5. 2024 7:25
Datum poslední aktualizace: 10. 5. 2024 13:59
Autor: Správce Webu

Svátek

Svátek má Vladimír

Zítra má svátek Jana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Evropský den národních parků

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Májová kapka platí dukát.

Pranostika na akt. den

Májová voda vypije víno.

Aktuální počasí

dnes, čtvrtek 23. 5. 2024
slabý déšť 17 °C 10 °C
slabý déšť, slabý západní vítr
vítrZ, 3.76m/s
tlak1014hPa
vlhkost68%
srážky0.75mm

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie


nahoru