Druháci v knihovně

8. března není pouze mezinárodní den žen, ale tentokrát to byla pro druháky i příležitost k návštěvě knihovny. Co je tam čekalo, poznáte níže.

8. března jsme měli opět příležitost  navštívit místní knihovnu. Děti nejprve prokázaly, co si zapamatovaly z poslední návštěvy, tedy – k čemu knihovna slouží, jak jsou zde knihy uspořádány, jak se knihy vyhledávají. Paní knihovnice také připomněla, kdo to  je autor knihy, kdo ilustrátor. Po té následovalo vyprávění z knihy od Petra Horáčka „ Papuchalk Petr“. Je to příběh o velkém kamarádství. Papuchalk hledá svého přítele a seznamujeme se s dalšími zvířátky, takže děti se je naučí znát. Ilustrace jsou krásné, některé přes obě stránky jako kdyby to byla kombinace voskovek a vodovek. Děti řešily spoustu otázek – Co se stane, když Petrův nejlepší kamarád Pavel najednou zmizí? Jestlipak se zase setkají? …..

Velmi zajímavá byla také další aktivita, inspirována  knihou Daisy Mrázkové „Co by stalo, kdyby…“ a právě tuto myšlenku měl každý  dokončit.

A na závěr v pohádkovém kvízu museli žáci prokázat své vědomosti: Např. Do jaké třídy chodí nerozluční kamarádi Mach a Šebestová? S kolika trpaslíky žila Sněhurka? Kolik oříšků měla Popelka? Jakou dobrotu vařili pejsek a kočička?....................

Děti byly odměněny za svou práci malou sladkostí. Velice děkujeme p. Placatkové za skvělý program a příjemnou atmosféru.

Mgr. Anna Horčičková

třídní učitelka

Datum vložení: 9. 3. 2023 12:29
Datum poslední aktualizace: 17. 3. 2023 13:01

Svátek má Soňa

• Zelený čtvrtek
  • Den učitelů

Zítra má svátek Taťána

• Velký pátek

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Na Zelený čtvrtek hrachy zasívej, na Velký pátek se zemí nehýbej.

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024
slabý déšť, východní větřík