Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Dopravní soutěž

Dne 6. 5. 2024 se družstvo žáků 4. A naší školy zúčastnilo okresní dopravní soutěže pořádané Domem dětí a mládeže Sova v Chebu.

Počasí nám nepřálo, ale v době naší účasti na soutěži venku alespoň nepršelo.

Organizační a materiální zabezpečení soutěže bylo skvělé a proto jsme se s chutí pustili do soutěže.

Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií č. I mladší a č. II starší žáci. Naše družstvo složené ze dvou dívek a chlapců soutěžilo v kategorii č. I. a byli to žáci 4. A

Soutěžilo se ve 4 disciplínách, které byly poměrně náročné jak na znalosti o bezpečnosti silničního provozu a poskytování 1. pomoci tak praktické dovednosti při jízdě zručnosti a na dopravním hřišti.

Soutěž proběhla na těchto pracovištích

1. teoretické a praktické poskytování 1. pomoci
  2. jízda zručnosti na kole
  3. jízda na kole dopravním hřišti
  4. dopravní testy

Naši žáci měli dobré teoretické znalosti, praktické provedení bylo horší. Poskytnutí 1. pomoci na živém člověku s velmi realisticky namaskovaným krvácejícím zraněním by dělalo problém i leckterému dospělému člověku. Ani testy z pravidel silničního provozu nám moc nešly, zde jsme obdrželi mnoho zbytečných trestných bodů. Naší čtvrťáci získali zajisté mnoho zkušenosti do dalších let a příště to bude mnohem lepší.

Za dosažené výkony a reprezentaci školy patří našim žákům poděkování.

Ing. Antonín Dinga - učitel

Datum vložení: 7. 5. 2024 15:06
Datum poslední aktualizace: 7. 5. 2024 15:09

Svátek má Vladimír

Zítra má svátek Jana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Evropský den národních parků

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - polezem na kraj.

Májová voda vypije víno.

dnes, čtvrtek 23. 5. 2024
slabý déšť, slabý západní vítr
vítrZ, 3.76m/s