Dobrý den, paní Mrázková…

Ne, nebojte se, tento článek není určen jen pro paní Mrázkovou, kterou zdravím v názvu článku. Je to jen věta jedné z aktivit adaptačních kurzů, které u nás proběhly začátkem školního roku, aby zlepšily návrat žáků do školy po distanční výuce. Vedení kurzů se ujal metodik prevence z Pedagogicko-psychologické poradny v Chebu Mgr. Tereza Šulová, kt1erá si pro žáky připravila několik zajímavých aktivit.

Od 8. do 10. září se uskutečnil v prostorech školy a na jejím pozemku adaptační kurz pro žáky osmé třídy. Účelem tohoto kurzu bylo stmelení kolektivu po distanční výuce, při které se žáci příliš nevídali. Zároveň díky aktivitám poznali více sami sebe, svého nového spolužáka a také se více seznámili s třídní učitelkou.

Od 14. do 15. září si adaptační kurz užili žáci šesté třídy. Těm měl pomoci s přechodem na druhý stupeň, který může být pro některé žáky občas obtížný. I oni ale mohli díky různým aktivitám poznat sami sebe, ale především také svého nového třídního učitele, kterého budou mít následující čtyři roky.

2Kurzy se skládaly z několika aktivit, při kterých žáci pracovali s různými pomůckami. Využívala se diskuze v kroužku, práce ve dvojici či větších skupinkách a došlo také na pohyb po třídě či školním pozemku. Občas se při plnění nějakého úkolu museli spolehnout jeden na druhého a dokončit aktivitu společně, což se někdy ukázalo jako nadlidský úkol, jelikož v jedné třídě chyběla vůdčí osobnost a ve druhé jich bylo až příliš mnoho.

Žákům se adaptační kurzy líbily, některé aktivity byly totiž velmi zábavné, např. právě ta ze začátku tohoto článku. Doufejme, že kurzy pomohou žákům vytvořit zdravě fungující skupinu a přinesou jim i učitelům výhodu, která všem usnadní začátek nového školního roku, snad již bez ovlivnění distanční výukou.

Mgr. Lukáš Svoboda

Datum vložení: 4. 10. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 4. 10. 2021 0:00

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Zítra má svátek Marek

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Na svatého Jiří rodí se jaro.

dnes, středa 24. 4. 2024
skoro jasno 9 °C -3 °C
skoro jasno, slabý severní vítr
vítrS, 3.82m/s