Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Do tajů historie a umění

Třídy 4. A a 7. A navštívily hrad Loket

Dne 9.5.2024 se třídy 4. A a 7. A vydaly na zajímavou exkurzi na hrad Loket. Žáci mohli v tento den poznat tajemství minulosti a umění. Po příjezdu byli žáci přivítáni průvodcem, který jim na začátku programu sdělil prvotní informace o historii hradu a o českém králi Karlu IV. Poté se žáci rozdělili na dvě skupiny podle předem vybraného programu.

Třída 4.A se zúčastnila programu - Umění brku. Během dopoledne se žáci seznámili s technikami a dovednostmi psaní brkem, jakými se kdysi psaly listiny, dopisy a knihy. Pod vedením paní průvodkyně měli možnost vyzkoušet si psaní vlastních iniciál či jmen, což pro ně představovalo nejen zábavnou aktivitu, ale i pohled do minulosti, kdy psaní bylo uměním samotným.

Třída 7.A se zúčastnila programu - Letem Karlovým světem. Tady se žákům přiblížila éra císaře Karla IV., jeho život, vládnutí a jeho význam pro českou zemi.

Věříme, že toto dopoledne strávené na hradě Loket bylo pro žáky nejen poučné, ale i zábavné.

Mgr. Eliška Charvátová, Mgr. Lukáš Svoboda - třídní učitelé

Datum vložení: 10. 5. 2024 13:36
Datum poslední aktualizace: 10. 5. 2024 13:38

Svátek má Vladimír

Zítra má svátek Jana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Evropský den národních parků

Chladno a večerní mlhy v máji, hojnost ovoce a sena dají.

Májová voda vypije víno.

dnes, čtvrtek 23. 5. 2024
slabý déšť, slabý západní vítr
vítrZ, 3.76m/s