Menu

Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Základní škola a mateřská škola Plesná
ZŠMŠ Plesná, p.o.

Den ochrany člověka při mimořádných událostech na ZŠMŠ Plesná

Den ochrany člověka při mimořádných událostech na ZŠMŠ Plesná

V pátek 31. května 2024 se na ZŠMŠ Plesná uskutečnil ke Dni dětí Den ochrany člověka při mimořádných událostech.

Tento den byl plný aktivit, které měly za cíl nejen pobavit, ale především poučit naše žáky o tom, jak se zachovat při různých mimořádných událostech.

Na začátku byli žáci rozděleni do třinácti skupin, ve kterých byl vždy alespoň jeden zástupce z každé třídy. Tímto způsobem se žáci mohli lépe poznat napříč všemi ročníky. Každá skupina si vymyslela název svého družstva a namalovala svou vlajku, což následně představila ostatním.

Program pokračoval na šestnácti stanovištích v okolí školy, kde se žáci seznámili s různými typy mimořádných událostí a tím, jak na ně správně reagovat. Žáci se dozvěděli více o zemětřesení a povodni, evakuaci a evakuačním zavazadle, seznámili se s evakuací při požárním poplachu v naší škole, procvičili si cvičný telefonát o dopravní nehodě na tísňovou linku a přiřazovali orgány na lidské tělo. Další aktivity zahrnovaly hašení z hasicích přístrojů, čtení pomocí Braillova písma, poznávání bylinek, jízdu na invalidním vozíku a luštění šifer k mimořádným událostem pomocí tlačítkového telefonu.

Velký dík patří Českému červenému kříži, jehož zástupci připravili stanoviště s maskovanými zraněními, které museli žáci ošetřit, resuscitací a stabilizační polohou. Další velké poděkování si zaslouží zástupci SDH Plesná, kteří také výrazně přispěli k úspěchu akce. Na stanovišti u hasičárny si pro žáky připravili krátkou přednášku o správném chování při mimořádné události a ukázku své techniky. Na závěr proběhla ukázka hašení osobního automobilu, která se žákům velmi líbila. Každý dobrovolník si po této ukázce mohl vyzkoušet stříkání z proudnice.

Všechny skupiny si jako dárek ke Dni dětí odnesly sladkou odměnu. Žáci si tento den velmi užili a odnesli si nejen spoustu zážitků, ale také cenné vědomosti a dovednosti pro případ mimořádné události. Zároveň byl tento den skvělou příležitostí k vzájemnému seznámení žáků napříč všemi ročníky a jejich spolupráci.

ZŠMŠ Plesná velmi děkuje všem, kteří se na organizaci tohoto dne podíleli, a těší se na další podobné akce.

Ing. Radka Dyčková, Mgr. Lukáš Svoboda

Datum vložení: 3. 6. 2024 15:55
Datum poslední aktualizace: 3. 6. 2024 16:22
Autor: Správce Webu

Základní škola

Překlad (translations)

Svátek

Svátek má Adolf

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den boje proti desertifikaci a suchu

Zítra má svátek Milan

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.

Pranostika na akt. den

Mokrý červen kazí celý rok.

Aktuální počasí

dnes, pondělí 17. 6. 2024
slabý déšť 21 °C 10 °C
slabý déšť, slabý jihozápadní vítr
vítrJZ, 3.77m/s
tlak1015hPa
vlhkost58%
srážky4.17mm

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie


nahoru