-
Návštěva školy v Bad Brambachu.
Žáci 2. třídy a učitelé naší školy oplatili návštěvu německým přátelům v Grundschule v Bad Brambachu.
Ve čtvrtek 13. 6. 2019 jsme uskutečnili pěší výlet do německé školičky, ze které nás minulý měsíc byli navštívit její žáci prvního stupně.
Základní škola v Bad Brambachu je nejjižnější a zároveň nejmenší škola v Sasku. V několika třídách se zde učí něco přes čtyřicet žáků.
Po úvodním přivítání se děti ochotně zapojily do připraveného programu. A celé dopoledne se opravdu nenudily. Naučily se zpívat písničku a společně si zatancovaly taneček. Vyrobily si stojánek na tužky v podobě housenky, ten si pak odnesly domů. Následovaly sportovní soutěže na školním hřišti a potom opékání německých specialit na ohni na školní
zahradě. Domů jsme si přinesli dárky a suvenýry. Protože bylo krásné počasí a teplo, velký úspěch sklidily limonády Bad Brambacher z místní produkce.
Dopoledne jsme si moc užili a kromě vzpomínek a dárečků zůstane v paměti jistě i několik německých slovíček.
Mgr. Ivana Červená
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |
Svátek má Vlasta
Zítra má svátek Adam, Eva
Státní svátky a významné dny na zítřek:
| vítr | V, 4.26 | m/s |
| tlak | 1016 | hPa |
| vlhkost | 86 | % |