Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Beseda se spisovatelem Petrem Březinou: Pohádky pro lepší začátky

Ve středu 22. května se žáci 1. stupně zúčastnili výjimečné besedy se známým spisovatelem Petrem Březinou.

Autorova díla jsou zaměřena především na dětské čtenáře, a tak přišel představit svůj nejnovější projekt nazvaný “Pohádky pro lepší začátky”.

Tento projekt si společně s autorem klade za cíl obohatit výuku a podpořit u žáků čtenářské dovednosti prostřednictvím poutavých pohádek. Autor začal svou besedu krátkým úvodem o tom, jak projekt vznikl. Vyprávěl, že se inspiroval u svého syna a aktuálními tématy, který by pomáhaly dětem lépe porozumět svět kolem nich. Poté přešel ke konkrétním pohádkám, se kterými se žáci již mohli seznámit během vyučovacích hodin a společně s paními učitelkami s nimi pracovali.

První pohádka se jmenuje: “O draku Čoudilovi a kouzelném mostě”, druhá: “O trpaslících z modřínového lesa a růstovníku” a třetí: “O Dománkovi a dubové lavičce”.

Beseda se spisovatelem byla pro žáky velmi inspirativní a zajímavá. Každý měl možnost klást autorovi otázky o jeho tvorbě, o tom, jak vznikaly jeho pohádky, kolik jich napsal, a jaké je to být spisovatelem. Autor ochotně odpovídal a sdílel své zkušenosti. Na závěr besedy obdrželi žáci malý dárek - Pohádkový diplom.

Doufáme, že tato beseda obohatila dětskou fantazii a posílila lásku ke čtení. Těšíme se na další setkání s panem Březinou.

Mgr. Eliška Charvátová

Datum vložení: 23. 5. 2024 12:26
Datum poslední aktualizace: 23. 5. 2024 12:27

Svátek má Adolf

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den boje proti desertifikaci a suchu

Zítra má svátek Milan

Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.

Mokrý červen kazí celý rok.

dnes, pondělí 17. 6. 2024
slabý déšť, slabý jihozápadní vítr
vítrJZ, 3.77m/s
srážky4.17mm