Divadelní představení Čertovský mariáš

ČERTOVSKÝ MARIÁŠ

I přesto, že v tomto období nejsou pohádkové bytosti čertů, čertic, luciferů a jejich pekelná říše zrovna aktuálním tématem, využili jsme nabídky chebského divadla a dne 30. 5. se zúčastnili divadelního představení Čertovský mariáš.

Co peklo schvátí, nikdy nenavrátí. Čertice Klifuména a Belzemína se toulají po světě a hledají špatné a

zlé dušičky pro svého pekelného pána Luciferenda. Do cesty se jim připlete princezna Brambelinda, kterou čertice odnesou do pekla. Statečný kovář Kuba se rozhodne princeznu z pekla vysvobodit a tak mu nezbývá nic jiného, než si s čerticemi zahrát čertovský mariáš o svoji duši.

A jak to nakonec dopadlo? Jako v každé pohádce. Zvítězilo dobro nad špatností, láska jako mocná čarodějka nad pekelnou mocí.

S krásnými divadelními zážitky jsme se vydali na zpáteční cestu linkovým autobusem. Poklidnou procházkou městem si některé děti smlsly na  lahodné zmrzlině.

Chtěla bych moc poděkovat zástupcům obchodního oddělení Západočeského divadla v Chebu za vstřícnost a bezplatné vstupné na toto představení pro žáky speciálních tříd.

Mgr. Anna Horčičková

3. 6. 2016 Zobrazit méně