2. A v botanické zahradě

Druháky přivítala Botanická zahrada v Bečově nad Teplou.

2.A v botanické zahradě

Bečovská botanická zahrada leží v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, v krajinné památkové zóně Bečovsko. Také okolí je zajímavé jak po stránce přírodní tak kulturní. V Bečově nad Teplou je možnost i dalšího vyžití - státní hrad a zámek, Muzeum hraček a motocyklů, naučné stezky.

Dne 22.5. si v této přírodní zahradě žáci 2.třídy užili krásné, slunečné a  pohodové dopoledne. Náš vzdělávací program měl nyní název „Jmenuji se strom“. Hned na začátku jsme se na vše posilnili a snědli svačinu. Pak někteří utratili nějakou tu korunu ve stánku s občerstvením a se suvenýry.

Potom už následoval vzdělávací program, kterým nás provázel ředitel botanické zahrady pan Jiří Šindelář. Procházeli jsme zahradou, prohlíželi si unikátní stromy, keře a byliny a zajímavým vyprávěním pana ředitele  jsme se dozvídali spoustu nových, zajímavých a jedinečných  informací. Třeba jsme se spojili  do velikého kruhu, abychom zjistili, jak velký je největší strom na světě. Pak jsme měli uhodnout, proč daný strom spadl a odumřel. Po celou dobu žáci měli spoustu otázek, ale také na spoustu kladených otázek znali správné odpovědi.

Cesta zpět rychle utekla a tentokrát nám počasí opravdu přálo!

Mgr. Horčičková Anna, tř. učitelka

Datum vložení: 24. 5. 2023 9:06
Datum poslední aktualizace: 24. 5. 2023 9:09

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Svatého Marka deštivo - sedm týdnů blátivo.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
slabý déšť, mírný západní vítr
vítrZ, 6.13m/s