Menu

Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Základní škola a mateřská škola Plesná
ZŠMŠ Plesná, p.o.

2. A v botanické zahradě

2. A v botanické zahradě

Druháky přivítala Botanická zahrada v Bečově nad Teplou.

2.A v botanické zahradě

Bečovská botanická zahrada leží v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, v krajinné památkové zóně Bečovsko. Také okolí je zajímavé jak po stránce přírodní tak kulturní. V Bečově nad Teplou je možnost i dalšího vyžití - státní hrad a zámek, Muzeum hraček a motocyklů, naučné stezky.

Dne 22.5. si v této přírodní zahradě žáci 2.třídy užili krásné, slunečné a  pohodové dopoledne. Náš vzdělávací program měl nyní název „Jmenuji se strom“. Hned na začátku jsme se na vše posilnili a snědli svačinu. Pak někteří utratili nějakou tu korunu ve stánku s občerstvením a se suvenýry.

Potom už následoval vzdělávací program, kterým nás provázel ředitel botanické zahrady pan Jiří Šindelář. Procházeli jsme zahradou, prohlíželi si unikátní stromy, keře a byliny a zajímavým vyprávěním pana ředitele  jsme se dozvídali spoustu nových, zajímavých a jedinečných  informací. Třeba jsme se spojili  do velikého kruhu, abychom zjistili, jak velký je největší strom na světě. Pak jsme měli uhodnout, proč daný strom spadl a odumřel. Po celou dobu žáci měli spoustu otázek, ale také na spoustu kladených otázek znali správné odpovědi.

Cesta zpět rychle utekla a tentokrát nám počasí opravdu přálo!

Mgr. Horčičková Anna, tř. učitelka

Datum vložení: 24. 5. 2023 9:06
Datum poslední aktualizace: 24. 5. 2023 9:09
Autor: Správce Webu

Základní škola

Překlad (translations)

Svátek

Svátek má Adolf

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den boje proti desertifikaci a suchu

Zítra má svátek Milan

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.

Pranostika na akt. den

Mokrý červen kazí celý rok.

Aktuální počasí

dnes, pondělí 17. 6. 2024
slabý déšť 21 °C 10 °C
slabý déšť, slabý jihozápadní vítr
vítrJZ, 3.77m/s
tlak1015hPa
vlhkost58%
srážky4.17mm

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie


nahoru