1. A v knihovně

1Týden knihoven

V dnešním světe je tolik knih, až si kolikrát člověk říká, tak kterou? V první třídě děti začínají číst a dobře zvolená kniha jim pomáhá vnímat čtení jako zábavu a ne povinnost. K tomu měla tak trochu přispět návštěva prvňáčků v místní knihovně.

Učitelé i rodiče si často lámou hlavu nad tím, jak děti2 přilákat ke knize. Podle odborníků je to celkem snadné - musíte prý dítě zaujmout a nemučit něčím, co ho nebaví.  Známe tituly, co letí u kluků i holek?

Knihovna už dávno neslouží jen k půjčování knížek. Bývá takovým kulturním “obývákem” každé obce - plným příběhů, vědomostí, akcí a hlavně knihovnic a knihovníků. Děti dnes vyrůstají v době internetu, kde se dá zjistit cokoli. Právě proto se potřebují orientovat v tom, kde hledat jaká fakta nebo příběhy, aby se ani “tam venku” neztratily. A v tom umí skvěle pomoci právě v knihovně. Ne nadarmo se říká, že Google vám dá na vaši otázku milion odpovědí, zato knihovnice jednu – ovšem tu správnou.

3Děti se tentokrát dozvěděly, jak se pracuje s informacemi a knížkami. A ti nejmenší to viděly třeba tak, jak se v knihovně řadí leporela. Paní knihovnice je provedla vyprávěním zajímavé knihy „Husa Líza a vánoční hvězda“. Největší zážitek pak přinesl titulek „Knížka“, kterou z francouzského originálu přeložila Simona Filová. Velký úspěch měly také hádanky a rýmovačky.

V knihovnách se odehrává celá řada akcí a není náhoda, že velká spousta jich cílí právě na nejmenší. Ve spolupráci se školami se koná tradiční Pasování prvňáčků na čtenáře, na které se už teď moc těšíme.

Mgr. Anna Horčičková

tř. učitelka

Datum vložení: 9. 3. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 9. 3. 2022 0:00

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

• Světový den grafiky

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

polojasno 11 °C -2 °C
polojasno, slabý jihozápadní vítr