-
Září v MŠ
Po prázdninách se děti vrátily do školky, kde na ně čekalo opět lepší prostředí. Byla to nová umyvárna pro nejmenší děti. Proběhla úplná rekonstrukce rozvodů vody, obkladů, dlažby a sanitárního vybavení. Rovněž byla nově vymalována jídelna a částečně opatřena novým nábytkem
I letos je pro nás první měsíc školního roku obdobím, kdy se u nás děti seznamují, zvykají na nové prostředí a nové paní učitelky. Po zápisu bylo přijato 19 dětí. Z tohoto počtu nastoupilo do I. třídy Medvídků 13 dětí. Tato třída má celkem 25 dětí a z toho je 8 teprve dvouletých. Práce s těmito dětmi je fyzicky i psychicky velmi náročná, a proto bych chtěla poděkovat rodičům, kteří spolupracují s učitelkami, vyslechnou si v klidu jejich názor, jelikož cíl máme společný, pohodu a zdraví dětí.
V tomto školním roce máme více předškoláků, než je kapacita třídy v krčku, proto jsou i ve II. třídě Koťat, kde mají stejnou přípravu na školní docházku a všechny aktivity (např. návštěvy ve škole, docházení do počítačové učebny, hry v tělocvičně), jako ve III. třídě Dráčků.
I v tomto seznamovacím období probíhaly všechny výukové i jiné aktivity. Přijelo divadlo s pohádkou ,,O Kačátku“. Paní učitelka Váňová domluvila opět návštěvu lanového centra.
Miroslava Gruberová, DiS
Návštěva lanového centra
16.9.2014 se uskutečnil výlet do Lanového centra Cheb. Účastnilo se ho 23 dětí ze třídy Koťat a 14 dětí ze třídy Dráčků. Tentokrát nám i počasí přálo, takže si děti výlet hezky užily. Protáhly si celé tělo, ověřily svoji mrštnost, zdatnost a správně unavené se vracely na oběd a odpolední odpočinek zpátky do MŠ.
Učitelky II. třídy J. Doubková, M.Váňová
Svátek má Alžběta
Státní svátky a významné dny na dnešek:
Zítra má svátek Nikola
Státní svátky a významné dny na zítřek:
Když ještě v listopadu hřmívá, úrodný rok nato bývá.
Počasí o svaté Alžbětě povídá, jak bude v létě.
| vítr | J, 4.17 | m/s |
| tlak | 1012 | hPa |
| vlhkost | 74 | % |