Listopad ve školní družině

Zpráva o činnosti ŠD v listopadu

V listopadu už se venku ochladilo, počasí nebylo moc vlídné, a tak jsme trávili více času v družině a věnovali se různým činnostem. Povídání o zvířátkách, výrobě krmení pro ptáčky. Seznámili jsme s legendou o sv. Martinovi a na jeho počest jsme si namalovali jeho bílého koně a husu. S jeho oslavou se pojí několik tradic. Seznámili jsme se, z čeho tyto tradice vycházejí. Poslechli jsme si legendu o svatém Martinovi, díky které jsme pochopili, proč je symbolem sv. Martina svatomartinská husa, a proč se říká, že Martin přijíždí na bílém koni. Protože se blíží advent, první oddělení krásně vyzdobilo chodbu školy a už jsme všichni začali s přípravami na vánoční trhy. Děti se na ně už moc těší.

Za ŠD  Helena Salvová

Datum vložení: 7. 12. 2022 15:06
Datum poslední aktualizace: 7. 12. 2022 15:09

Svátek má Radoslav

Zítra má svátek Stanislav

Májová kapka platí dukát.

Dostaví-li se v květnu častěji bouřky, jest to jistým znamením chladnějšího léta.

dnes, pondělí 6. 5. 2024
déšť 17 °C 9 °C