Vítejte na stránkách žákovského parlamentu

Vzhledem k nezájmu žáků o práci ve školním parlamentu byl tento sloučen s ekotýmem školy a vznikl ekoparlament.

Zpráva o činnosti školního parlamentu 2016/2017

Zpráva o činnosti žákovského parlamentu ve šk. roce 2016/2017

Začátkem října proběhly žákovské volby ve 4. až 9. ročníku, z nichž každá třída vyslala do parlamentu 2 své zástupce. Pro funkci předsedy byl získán Daniel Krištof z 9. A, který již měl zkušenosti z vedení Ekotýmu, takže celkový počet členů parlamentu byl 13. První schůzka se uskutečnila 14. října 2016. Žákovský parlament se poté scházel každé dva týdny. Členové projednávali shromážděné náměty na zlepšení života ve škole a realizovali některé z nich.

Během školního roku se podařilo připravit a vlastními silami uskutečnit předvánoční florbalový turnaj, zajistit odpočinkové lavičky na chodbu 2. stupně, vlastnoručně vyrobit  hygienické nádoby na dívčí toalety a zavést do tříd schránky důvěry. Dále ve 2. pololetí proběhlo dotazníkové šetření zájmu o případné doučování žáků žáky a po vyhodnocení byla vytvořena nabídka, která ale ani po opakované propagaci nebyla zájemci využívána. Kromě toho parlament rozpracoval návrh výzdoby šaten žáky podle  vlastních návrhů, ale tato akce ještě nebyla dokončena.

Celkově je třeba vyzdvihnout aktivní přístup členů parlamentu k práci pro školu, jejich zapojení a zodpovědnost. Výjimkou byla třída 8. A, která po odstoupení původních zástupců už nedokázala vybrat nové.

Alena Franková Weiszdornová

4. 7. 2017 Zobrazit méně