Webové stránky se upravují.

Projekt EU Peníze školám

V rámci realizace projektu „Moderní výuka“ r.č.: CZ.1.07/1.4.00/21.XXXX jsme vytvořili inovativní výukové materiály v oblastech:

• Čtenářská a informační gramotnost
  • Cizí jazyky
  • ICT
  • Přírodní vědy

V případě zájmu je možno do těchto materiálů nahlédnout u ředitelky školy.

EU Peníze školám

Projekt - Moderní výuka

Základní škola získala na základě žádosti dotaci z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost  / program EU peníze školám / na projekt s názvem Moderní výuka. Projekt bude zahájen 1. 1. 2011 a předpokládané datum ukončení je 30. 6. 2013. Dotace je poskytována na neinvestiční výdaje, školám je poskytována podle počtu žáků, naše škola získala 1 134 122,- Kč.

Cílem našeho projektu je rozvoj čtenářské a informační gramotnosti, cizích jazyků, matematiky, ICT a přírodních věd. Tyto cíle budou naplněny vytvářením inovovaných materiálů pro výuku. V průběhu projektu se budou vzdělávat  pedagogové v daných oblastech, toto vzdělávání umožní ještě zvýšit efektivitu celého projektu.

Aktivně se na projektu bude podílet 13 učitelů, kteří budou do výuky vytvářet  především digitální učební materiály, jejichž využití je spojené s vybavením školy technikou pro interaktivní výuku. Plánujeme proto použít část peněz z projektu na zakoupení interaktivních tabulí do těch tříd, které jimi dosud nejsou vybaveny.

Výsledkem tedy bude kromě jiného vytvoření řady vzdělávacích materiálů, které budou dostupné všem učitelům ve škole. Ti je tak budou moci použít nejen přímo pro výuku, ale zejména jako inspiraci pro tvorbu vlastních materiálů v budoucnu

Věříme, že projekt naší škole pomůže v následujících dvou letech realizovat aktivity, na které bychom za běžných okolností neměli prostředky, a že tyto aktivity budou prospěšné a užitečné zejména pro naše žáky.

O průběhu projektu a aktivitách, které v jeho rámci budou na škole probíhat, vás budeme průběžně informovat na našich webových stránkách a v Plesenských novinách.

Svátek má Vanda

Zítra má svátek Veronika

Když skřivánek v únoru zpívá, brzy se pod nosem slívá.

Když na Dorotu svítí hodně slunce, ponesou hodně slepice.

dnes, pondělí 6. 2. 2023
oblačno 0 °C -7 °C