Původní telefonní číslo 354  596 587 již není (a nebude) funkční, využívejte druhý kontaktní telefon - 736 481 607.

Ekozahrádka

logo EU - fond pro rozvoj investic

Projekt Ekozahrádka

Projekt  bude realizován od 1. 3. 2012  do 31. 3. 2012  Jde o  projekt z Fondu malých projektů v Euroregiu Egrensis a je součástí projektu na revitalizaci školní zahrady a jejího okolí. Do projektu jsou zapojeny dvě partnerské školy -  z Bad Brambachu a Plesné.  Školy se již nyní setkávají při různých akcích. V rámci projektu Ekozahrádka jsou děti zapojeny do revitalizace školní zahrady, která vytvoří zázemí pro environmentální výuku. Během realizace již byly postaveny bylinné záhony, bude vysázen sad a vytvořeno zázemí pro venkovní výuku. Projekt zahrnuje 3 společné aktivity dětí - vytvoření bylinné zahrady a sadu přátelství, společné exkurze a worskshop výroby přírodní kosmetiky. Ekozahrádku budou tvořit záhony, kde budou děti pěstovat bylinky, ze kterých následně budou vyrábět přírodní a kosmetické produkty. „ Sad přátelství“ bude vznikat postupně společnou aktivitou obou škol. Při příležitosti setkání děti se budou učit sázet ovocné stromy. Během těchto činností si osvojí terminologii také v němčině.

Svátek má Vladimír

Zítra má svátek Jana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Evropský den národních parků

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - polezem na kraj.

Májová voda vypije víno.

dnes, čtvrtek 23. 5. 2024
slabý déšť, slabý západní vítr
vítrZ, 3.76m/s