Ukliďme Česko 2017

1Ukliďme Česko opět letos v Plesné

V pátek 21. 4. 2017 se naše škola vypravila uklízet celé město.

Do města a přilehlých osad vyrazilo deset skupin žáků naší 6školy, které měly za úkol vyčistit ho od odpadků a černých skládek. Naše heslo bylo “Pomáháme přírodě, aby byla v pohodě“ a podle toho jsme se všichni snažili chovat.

2Vzhledem k tomu, že takto sbíráme odpad už nejméně deset let a každý rok odhalíme nové černé skládky a naplníme desítky pytlů novým a novým odpadem, připadá nám tato práce rok od roku zbytečnější.

Systém sběru a odvozu odpadů je v našem městě velmi dobře propracovaný. Máme sběrný dvůr, kde naši občané mohou odložit nepotřebné věci. Kontejnery na tříděný odpad jsou rozmístěné po celém městě a na hlavních trasách máme odpadkové koše.

3Přesto prvňáci vytahali z křoví u sklípku pytle plastových i skleněných lahví, dvířka od mikrovlnné trouby a velký kus vlnitého eternitu. Hůř bylo u stále se obnovující černé skládky při cestě od Mavexu do Vilové čtvrti. Tam už nám pytle nestačily. Záchod, umyvadlo, vybavení kuchyně, to je jen menší část toho, co tam naši občané odhodili. Ale kdybyste potřebovali dovybavit spíž, doporučuji porost pámelníku mezi památníkem na evangelický hřbitov a budovou Mavexu. Tam jsme objevili spoustu zavařených kompotů. Možná ještě nějaké zbyly.

4Jak sbírali ostatní? Zeptejte se jich. Stále nacházíme skládky5 uprostřed lesa na Sibiři, pneumatiky na Furtu atd.

Co zajímavého nás bude čekat příští rok?

Mgr. Alena Jelínková

Datum vložení: 24. 4. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 24. 4. 2017 0:00

Svátek má Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku

Zítra má svátek Alexandra

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

O svaté Anselmeně semeno do země.

dnes, sobota 20. 4. 2024
sněžení 3 °C -4 °C